Karaman davasında tahliyeye itiraz
Anestezi teknikeri Ayşe Karaman'ı "Tasarlayarak öldürme" suçundan yargılanan Dr. Özgür Tarhan'ın tahliye edilmesine, Cumhuriyet Savcılığı'nın ardından bir itiraz da Karaman ailesinin avukatından geldi.
GÜNDEM , 13 Mayıs 2020 Çarşamba, 13:20
Karaman davasında tahliyeye itiraz

Anestezi teknikeri Ayşe Karaman'ı "Tasarlayarak öldürme" suçundan yargılanan Dr. Özgür Tarhan, 4 Mayıs'taki duruşmada, "delilleri karartma şüphesi olmadığı" gerekçesiyle tahliye edilmişti. Savcılık tahliye kararına itiraz ederken bir itiraz da Karaman ailesinin Avukatı Tevfik Tolga Beyendi'den geldi.

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulan 11 Mayıs tarihli itiraz dilekçesinde, "Bir önceki celse mevcut olan delilleri karartma ve kuvvetli suç şüphesinin bir sonraki celse nasıl ortadan kalktığı izaha muhtaçtır." denildi ve söz konusu suç şüphesinin ortadan kalkmadığı savunuldu.

İtiraz dilekçesinde, sanık Tarhan'ın tahliyesine ilişkin kararın ortadan kaldırılarak tutuklanmak üzere yakalanması; aksi bir kanaat varsa da sanık hakkında uygun bir adli kontrol tedbiri uygulanması talep edildi.

Ankara Cumhuriyet Savcılığı da , Tarhan'ın, 4 Mayıs'ta görülen duruşmada tahliye edilmesi kararına, "Sanığın atılı suçu işlediğine dair kuvvetli ve somut suç delillerinin bulunması" gerekçesiyle itiraz etmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR