Karavana!
Gol yollarında sorun yaşayan Bursaspor, ligde Fenerbahçe'nin ardından girdiği net pozisyonlardan en az sonuç çıkaran takım oldu.
BURSASPOR , 20 Kasım 2018 Salı, 08:16
Karavana!

EN DÜŞÜK ORANA SAHİP

Süper Lig'de Bursaspor, mücadelesini ortaya koymasına karşın oyununu tabelaya yansıtamıyor. Geride kalan 12 maçta yalnızca 10 kez gol sevinci yaşayan Yeşil Beyazlılar, ligin en az gol atan ekiplerinden biri konumunda. Ancak Timsah'ın bu görünümünde girdiği pozisyonları gole çevirememesinin etkisi büyük. Bursaspor, bu sezon ligde girdiği net gol pozisyonlarının yalnızca yüzde 21'ini gole çevirirken; bu alanda Fenerbahçe'nin ardından en düşük orana sahip ekip olarak dikkat çekiyor.

ÇERÇEVEYİ BULAMADILAR

Ligde geride kalan haftalarda rakip kaleye 146 şut kaydeden Bursaspor, bunların da yalnızca 49'unda isabet sağladı. Rakip kaleye çekilen şutların 75'i ceza sahası içerisinden gelirken, Yeşil Beyazlılar'ın şutörleri ise Aytaç Kara, Allano Lima ve Diafra Sakho oldu. Timsah'ta kaleyi en fazla deneyen Aytaç 24 şut kaydederken bunların yalnızca 6'sın-da isabet sağladı. Lima ise 21 şutunda 9 isabet tuttururken, Sakho da çerçeveyi bulmakta zorlandı ve 17 şutunun yalnızca 5'inin isabetli olması dikkat çekti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR