Kart bilgisine 'maske' ile tüketici kontrolü Türkiye'de!
Mastercard, tüketicilerin küresel ödeme ağlarında daha sorunsuz bir e-ticaret deneyimi yaşaması için kullanılan maskeleme teknolojisini Türkiye'ye getirdi.
EKONOMİ , 17 Haziran 2021 Perşembe, 09:05
Kart bilgisine 'maske' ile tüketici kontrolü Türkiye'de!

Artık yabancı platformlarda kayıtlı Mastercard logolu kart bilgileri daha güvenli bir şekilde saklanacak. Bu hizmet, Türkiye'de ilk defa Mastercard ve Garanti BBVA iş birliğiyle BonusFlaş uygulaması üzerinden kullanılabilecek.

BonusFlaş'a geldi

Mastercard Genel Müdürü Yiğit Çağlayan, bu teknolojiyi 45'ten fazla ülkede kullandıklarını belirterek, "Kartın nerede kayıtlı olduğunun görüntülenmesi ya da silinmesi kısacası her şeyi kullanıcının kontrolüne bıraktığımız bu teknolojiyi Türkiye'de ilk kez BonusFlaş ile Garanti BBVA müşterilerinin kullanımına sunuyoruz" dedi.

Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Murat Çağrı Süzer, "Mastercard Maskeleme Teknolojisiyle kullanıcılarımıza yurt dışı dijital platformlardaki ödemelerini de kontrol altına alma imkânı sunuyoruz. Mastercard'ın kredi kartı güvenliğine yönelik geliştirdiği bu tarz yenilikçi çözümler, müşterilerimize kusursuz bir alışveriş deneyimi sunma noktasında önemli bir değer yaratıyor" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR