Kavrulacağız!
Sıcaklıklar tam 30 ilde 35 derecenin üstüne çıktı. Türkiye'nin neredeyse tamamında, 64 ilde 30 derecenin üstünde seyreden sıcaklıklar ölçüldü. Türkiye'nin en sıcak yeri 41.2 dereceyle Şanlıurfa Ceylanpınar, en serin yeri ise Uludağ zirvesi oldu.
BURSA , 14 Haziran 2012 Perşembe, 03:11
Kavrulacağız!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığının yurdun kuzey, batı ve iç kesimlerinde artarak, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam etmesi bekleniyor. Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıklar tam 30 ilde 35 derecenin üstüne çıktı. Türkiye'nin neredeyse tamamında, 64 ilde 30 derecenin üstünde seyreden sıcaklıklar ölçüldü. Türkiye'nin en sıcak yeri 41.2 dereceyle Şanlıurfa Ceylanpınar, en serin yeri ise Uludağ zirvesi oldu. Uludağ'ın zirvesinde kayda geçen değer 22,3 derece oldu. 24 saat içinde Türkiye'nin en sıcak yeri Şanlıurfa, en serin yeri ise Uludağ'ın zirvesi oldu. Şanlıurfa Ceylanpınar'da 41.2, Uludağ zirvesinde ise 22.3 derece ölçüldü. Kalp ve Damar Hastalıkları Uzmanı Dr. İhsan Alur, yaz aylarında kalp hastalarının sağlıklarına dikkat etmesi gerektiğini, hava sıcaklıklarının artmasının, özellikle kalp hastaları açısından bazı riskleri de beraberinde getirdiğini söyledi. Dr. Alur, özellikle kalp rahatsızlığı olan kişilerin bol sıvı alıp, güneşin zararlı etkilerinden korunması gerektiğini vurguladı. Alur, "Sıvı kaybını önlemek için günde 2.5 - 3 litre su için. Güneşin dik olduğu saatlerde açık havalarda dolaşmayın. Uzun seyahate çıkmadan mutlaka kalbiniz ile ilgili kontrollerinizi yaptırın" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR