Kaybolan bebek Facebook sayesinde bulundu
Bir kadının yardım çağrısı binlerce paylaşımla karşılık buldu, ailenin saldırı anındaki panikte gözden yitirdiği sekiz aylık bebeğe ulaşıldı.
DÜNYA , 15 Temmuz 2016 Cuma, 16:21
Kaybolan bebek Facebook sayesinde bulundu
Fransa'nın Nice kentinde en az 84 insanın can verdiği terör saldırısında kaybolan bir bebeğe ulaşmak için  sosyal medya kullanıldı.

Sekiz aylık bebeğin peşine Triava Banner adlı kadın düştü. Facebook'a başvuran kadın, insanların canhıraş bir şekilde kaçmaya çalıştığı saldırı sırasında mavi bir bebek arabasındaki çocuğun  kaybolduğunu ve yardım istediğini aktardı.

Kayıp bebeğin fotoğrafıyla verilen çağrı, binlerce kez paylaşıldı ve sonunda bebeğe ulaşıldı. Banner, "Bulundu! Facebook ve bize yardım eden herkese teşekkürler" paylaşımıyla sonucu duyurdu.

Genç kadın, daha sonra aileye ulaştı ve bebeği teslim etti.

Yakınları kayıp olan çok sayıda insan, başta Facebook olmak üzere sosyal medya üzerinden yakınlarına ulaşmaya çalışıyor. Bazı mesajlarda "Havaifişek gösterisine gittiğinden bu yana ondan hiç haber alamadık" ifadeleri yer aldı.

Cani saldırı sonucunda çok sayıda çocuk ve genç kaybolmuş durumda. Saldırganın kimliğini ilk duyuran medya organları arasındaki Nice-Matin adlı yerel gazete, kayıpların fotoğraflarını Twitter hesabından paylaştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR