Kemal Sunal'a mezarı başında anma
Türk sinemasının unutulmaz ustalarından Kemal Sunal, ölümünün 16. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki mezarı başında anıldı. Anma törenine sanatçının ailesi ve sevenleri katıldı. Ünlü isimler ise sosyal medya hesaplarından Kemal Sunal'ı andı.
GÜNDEM , 03 Temmuz 2016 Pazar, 13:56
Kemal Sunal'a mezarı başında anma
KURAN-I KERİM OKUNDU, DUALAR EDİLDİ

Yapılan duaların ardından Sunal ailesi mezara bir buket çiçek bıraktı. Burada basın mensuplarına konuşan Gül Sunal eşinin çok özel ve güzel bir insan olduğunu yineleyerek, usta oyuncunun hakettiği şekilde sevildiğini ve unutulmadığını dile getirdi. Sunal, "Ağır bir gün ancak söylediğimiz gibi 1 yaşından 16 yaşına kadar yeni hayranları var. O da bizi teselli ediyor. Hayranları söz verdikleri gibi onu hiç unutmadılar. Çok hoş bir vefa görüyoruz" dedi

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"

"BÜYÜK BİR GURURLA, BAŞIMIZ DİMDİK HAYATIMIZA DEVAM EDİYORUZ"

Usta sanatçının oğlu Ali Sunal ise babasına duyduğu özlemin giderek arttığını belirterek, "Hakikaten özlemi can acıtıyor, yoruyor. Ancak ona duyulan sevgi ile onu yaşatmaya çalışan sevenleri ile birlikte bu özlemi dağlıyoruz" dedi.
Ali Sunal, "Büyük bir gururla, başımız dimdik hayatımıza devam ediyoruz. 16 yıl babamı özlemekle geçti. 16 yıl, onsuz yeniden bir aile kurmakla, yeniden aile olmakla, düştüğümüz yerden kalmakla, onun yaşattığı soyadı tertemiz devam ettirmekle geçti.Kemal Sunal’ın adını yaşatmak için sık sık çalışmalar ve programlar yapıyoruz. Yarınlarda yine küçük küçük sürprizlerle sevenlerini sevindiririz diye düşünüyorum" diye konuştu. "16 yıl oldu, küçücük hayranları var" diyen kızı Ezo Sunal da, "Ben hep şunu diyorum; ölümsüzlüğü bulan biri varsa bunlardan biri de Kemal Sunal’dır."

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"

SEVENLERİ VE SINIF ARKADAŞLARI YALNIZ BIRAKMADI

Mezarlığa gelen genç hayranları Kemal Sunal’ın resminin olduğu t-shirt’ler giydikleri görüldü. Ayrıca Vefa Lisesi’nden sınıf arkadaşları da öğrencilik yılları ve dostluk yıllarına ait resimleri basın mensuplarına göstererek öğrencilik yıllarına ait bazı anıları basın mensuplarıyla paylaştılar.

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"

AİLESİ VE ÜNLÜ İSİMLER KEMAL SUNAL'I BÖYLE ANDI


3 Temmuz 2000 tarihinde vefat eden, Aramızdan ayrılışının 16'ıncı yılında mezarı başında anılan Kemal Sunal, sosyal medyada sevenleri tarafından bir kez daha anıldı. İşte ünlü isimlerin Kemal Sunal için söyledikleri.

Ali Sunal

Canım babam, bugün 16 yıl oldu bana seni kaybettiğimi söyledikleri günden beri. Bu 16 yıl nasıl geçti deseler ilk söyleyeceğim sensiz, babamsız geçti olur. İçimde, kalbimde yaşadıklarımı en iyi anlatan söz budur. Fotoğrafta sağında solunda duran hanımlar varya, işte onlar beni, ben onları ayakta tutmaya çalıştık ailemizin direği yokken. Bak, böyle yazdım diye sakın bizi merak etme şimdi Güçlü, dimdik ayaktayız çok şükür. Ama babam, kalbimin bir yanı sana sarılamamanın, sana bakamamanın ve içimdeki büyük özlemin verdiği acıyla yorgun, kırık… #KemalSunal

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"

Gül Sunal

Sensiz bomboş, seninle dopdolu 16 yil bitti bugün.

Ezo Sunal

O kadar iyi bir baba, o kadar güzel bir insansın ki, 16 yıldır yokken bile varsın, 3-4 yaşında seyircilerin var, herkesin sevdiğisin, herkesin güldüğü… Sanırım sen ölümsüzlüğü bulansın.

Doğa Rutkay

Küfürleri bile güldürürdün…Seni özlüyoruz… #KemalSunal

Kadir Doğulu

Tanımak isterdim.. Çok şey kattın hayatıma hiç bilmesende… Teşekkür ederim… #KemalSunal saygı,sevgi, özlem ile…

Sezen Aksu

Gülmeyi öğrendiğim insan, Nur içinde yat. #KemalSunal

Armağan Çağlayan

Bize gülmeyi öğreten adamı, Saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz…

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"

Ceyhun Yılmaz ‏

Şu milletin yüzünü güldüren var olsun.
Hele ki çocukların!
Biz sana gülerek büyüdük. #KemalSunal
Unutmayacağız

Volkan Konak

Türk Sineması’nın Gülen Yüzü,
Kemal SUNAL’ı Vefatının 16.Yılında Saygı ve Özlemle Anıyoruz. #KemalSunal #volkankonak

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR