Kemal Sunal adına hatıra parası basan şirketten açıklama
Kemal Sunal'ın oğlu Ali Sunal, babasının resimlerini kağıt euro üzerine basarak satış ve pazarlamasını yapan kişiler hakkında savcılığa geçtiğimiz günlerde şikayette bulunmuştu. Hatıra parası basan şirketten konuyla ilgili açıklama geldi.
GÜNDEM , 16 Haziran 2020 Salı, 18:02
Kemal Sunal adına hatıra parası basan şirketten açıklama

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Kemal Sunal'ın oğlu Ali Sunal'ın şikayette bulunmasının ardından üzüntülü olduğunu belirten 0 Euro projesinin Türkiye direktörü Özgür Honça yaptığı yazılı açıklamada, "Sunal ailesini üzdüysek de özür dileriz. Amacımız devlet büyüklerimizi, tarihe mâl olmuş kişileri, kültürel değerlerimizi hediyelik paralar üzerinde tasvir edip, paylaşmak ve tanıtmaktır. Amacımız esas itibariyle ticaret değil, tanıtımdır. Tamamen idealist bir çizgiyle tasarımlar yapılmış, hiçbir zaman gelişi güzel tasarımlar yapılmamıştır" dedi.

"EKİBİN ONAYI ALINDI"

Pandemi sürecinin başlangıcın da Yeşilçam Projesi ile çalışılmaya karar verdiklerini belirten Honça, Barış Manço projesi için oğlu Doğukan Manço'dan onay alınamadığından projenin iptal edildiğini söyledi.

Kemal Sunal projesinde ise Ali Sunal'ın yapımcısıyla irtibata geçildiğinin belirtildiği açıklamada, "Ali Sunal Bey'in durumdan haberdar edildiği ve ancak pandemi sürecinden sonra konuyla ilgilenebileceğini, uygun zamanının olmadığını belirtmiştir. Halkla İlişkiler Müdürü ile görüşülüp, ürünlerin baskı sürecine alınacağı belirtilip onay alınmıştır! Onay sözlü olarak alınmıştır" dendi.

"ART NİYETLİ DEĞİLİZ"

Açıklamada Özgür Honça'nın şu sözlerine de yer verildi:

"Ali Sunal beyin yeterince bilgilendirildiğini düşünmüyorum. Konuya ilgili 3. şahısların da katılması, olayı aydınlatacaktır. Eğer art niyetli olsaydık Doğukan Manço projesini de yapardık. Ayrıca Kemal Sunal Projesinde ürün sayısını 500 bin adet olarak belirler, dilediğimiz fiyata satardık.

Ticari bir faaliyetten öte koleksiyon camiası için yapıldığı ve tanıtım amacı taşıdığı aşikardır. Aynı zamanda nezaketen onay almadığımız bir çalışmayı yapacak kadar saygısız da değiliz."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR