KHK ile ihraç edilen doktorların beklediği haber geldi
KHK ile kamudan uzaklaştırılan doktorların çalışma şartları maddesi değiştirilerek kabul edildi. Değişiklikle kamudan ihraç edilen doktorlar SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde çalışabilecekler. Verdikleri raporlar geçerli olacak.
GÜNDEM , 14 Kasım 2018 Çarşamba, 20:07
KHK ile ihraç edilen doktorların beklediği haber geldi

AK Parti, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen, Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin 5. maddesi üzerinde önerge verdi.

İHRAÇ EDİLEN DOKTORLAR, 450 GÜN SONRA MESLEKLERİNİ İCRA EDEBİLECEK

Kabul edilen önergeye göre; terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olduğu için kamu görevinden çıkarılan ve güvenlik soruşturması sonucunda kamu görevine alınmayan devlet hizmeti yükümlüsü doktorlar, çıkarma veya göreve alınmama kararının verildiği tarihten itibaren 450 gün sonunda mesleklerini icra edebilecek. Teklifin mevcut halinde bu süre 600 gün idi.

Aynı önerge doğrultusunda, "terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olduğu için kamu görevinden çıkarılan doktorlar, diş doktorları ve tıpta uzman olanların yalnızca SGK anlaşması olmayan özel hastanelerde çalışabileceklerine" yönelik hüküm de metinden çıkarıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR