Kılıçdaroğlu: Abdullah Gül'den neden bu kadar korkuyorlar?
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adaylığı iddialarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Abdullah Gül'den neden bu kadar korkuyorlar?" ifadelerini kullandı.
GÜNDEM , 17 Ağustos 2020 Pazartesi, 10:04
Kılıçdaroğlu: Abdullah Gül'den neden bu kadar korkuyorlar?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le ilgili çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet'ten İpek Özbey'e konuşan Kılıçdaroğlu "Aklınızdan cumhurbaşkanı adayı olarak hiç Abdullah Gül geçti mi?" sorusuna yanıt verdi.

'ABDULLAH GÜL'DEN KORKUYORLAR DEMEKTİR'

Böyle bir şeyin olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, "Abdullah Gül, isterse cumhurbaşkanı adayı olabilir tabii. Bu konuda bize gelen hiçbir şey yok. Olmayan bir konuda bir düşünce beyan etmemizin mantığı yok. Soru şu: Abdullah Gül'den neden bu kadar korkuyorlar? Bu kadar gündeme getiriyorlarsa korkuyorlar demektir." ifadelerini kullandı.

'EKMELEDDİN BEY CUMHURBAŞKANI OLSAYDI...'

Daha önce Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığıyla ilgili gelen eleştirilere de katılmadığını belirten Kılıçdaroğlu, "Bugün Ekmeleddin Bey cumhurbaşkanı olsaydı Ortadoğu'da bu felaket olmazdı" dedi.

MUHARREM İNCE AÇIKLAMASI

Geçen perşembe günü canlı yayında partisine ağır eleştirilerde bulunan ve yeni bir hareket başlattığını duyuran CHP'li Muharrem İnce'nin yaptığı açıklamaların yankıları sürüyor. CHP'den yapılan ve Muharrem İnce'nin isminin zikredilmediği yazılı açıklamanın ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da sessizliğini bozdu. Cumhuriyet'ten İpek Özbey'in sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

- Bir açıklama yaptınız ve iddiaları parti yönetimi olarak yanıtladınız. Muharrem İnce'yi disipline vermeyi düşünüyor musunuz?
* Bu aşamada hayır.
- Peki hangi aşamada?
* Partiye zarar veren hiç kimseyi partide tutmak istemeyiz.
- Muharrem İnce CHP'ye zarar veriyor mu, kime yarıyor bu kargaşa?
* Bunun takdirini kamuoyuna bırakıyorum.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR