Kısıtlama karşıtları, restoran sahibine destek çıktı! 337 bin dolar...
Kanada'nın Toronto şehrinde Covid-19 önlemlerine uymayan restoran sahibinden halk sağlığını riske atması ve restoranın kapalı kalması için şehrin harcadığı 187 bin doları ödemesi talep edildi.
DÜNYA , 24 Şubat 2021 Çarşamba, 09:36
Kısıtlama karşıtları, restoran sahibine destek çıktı! 337 bin dolar...

Toronto'da bir restoran sahibi olan Adam Skelly, geçtiğimiz Kasım ayında restoranların kapalı olması rağmen sosyal medya üzerinden çağrıda bulunarak, vatandaşların restoranında yemek yiyebilecekleri yönünde çağrıda bulundu. Skelly'in çağrısı üzerine kısıtlama karşıtı birçok kişi Adamson Barbecue'ye gitti ve kısıtlamaları hiçe sayarak yemek yedi. Olayın ardından Skelly'in restoranı geçici süre ile kapatılırken, kapatma kararına uymayan Skelly'i bu kez gözaltına alındı.

337 BİN DOLAR BAĞIŞ TOPLANDI

Skelly'in gözaltına alınmasının ardından destekçileri, Go Fund Me adlı kuruluş vasıtası ile yaklaşık 337 bin dolar para toplayarak, Skelly'nin serbest bırakılmasını sağladı.

13 SUÇTAN SUÇLANDI

Serbest bırakılması sonrası Skelly'den Toronto şehri, ihlallerden dolayı ve şehir tarafından restoranın kapalı kalması için harcanan 187 bin doları ödemesini talep etti. Skelly ayrıca, polisi engellemek, kapalı mekanda yemek yeme kurallarını ihlal etmek ve ruhsatsız iş yeri işletmek dahil toplamda 13 suçtan suçlandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR