Kızını yaşatmak isteyen baba öyle bir şey yaptı ki...
Milli Güreşçi ilik nakli bekleyen kızı için böbreğini satışa çıkardı.
GÜNDEM , 25 Şubat 2014 Salı, 17:09
Kızını yaşatmak isteyen baba öyle bir şey yaptı ki...

Milli Güreşçi Serdar Akgül, kalp hastası olan bir kızının hayatını kaybetmesinin ardından ilik nakli bekleyen kızını yaşatmak için böbreğini satışa çıkardı.

Türkiye eski şampiyonlarından Milli Güreşçi Serdar Akgül, kalp hastası olan bir kızının hayatını kaybetmesinin ardından ilik nakli bekleyen kızını yaşatmak için böbreğini satışa çıkardı.

Türkiye şampiyonlukları elde eden Serdar Akgül'ün, 2002 yılında dünyaya gelen ikizleri kalp çürümesi hastalığına yakalandı. Kızlarından Cennet’i kalp hastalığı sonrası kaybeden Akgül, ilik nakli bekleyen Melek’in iğnelerinin parasını karşılayabilmesi için böbreğini 14 bin Euro’ya satıyor.

GÜREŞ SIRASINDA SAKAT KALDI

Bir müsabakada aldığı darbe sonucunda epilepsi hastalığına yakalandığını ve sağ kolunun sakat kaldığını anlatan Akgül, sakat kaldıktan sonra çalışamadığını söyledi. Geçimini aldığı sakat maaşıyla sürdüren Akgül'e Güreş Federasyonu tarafından üç ayda bir maaş veriliyor.

KIZININ YAŞAMASI İÇİN İĞNE YAPTIRMASI GEREKİYOR

Kızının yaşaması ilik nakli beklediklerini belirten Akgül, "Herhangi bir sağlık güvencem yok. Kızımın yaşaması için tanesi 650 Euro olan iğneleri her ay vurdurmam gerekiyor. Ancak şu an bu iğneleri alacak durumum yok. Meleğimin de ölmesine dayanamam. Ne yapacağımı bilmiyorum. Hayırseverlerden yardım bekliyorum. “ şeklinde konuştu.

'KIZIMA İĞNE ALMAK İÇİN BRONZ MADALYALARIMI SATTIM'

Elinde avucunda ne varsa sattığını söyleyen baba Akgül sözlerine şöyle devam etti: “Bronz madalyalarımı, evimi, elimde avucumda ne varsa her şeyimi sattım. Tek kızıma iğne alabilmek için. Kendi evimde kiracı olarak oturuyorum şimdi. Valilik bana kızımın iğneleri için bin lira veriyor. Kendimi dilenci gibi hissediyorum. Bu yüzden böbreğimi satışa çıkardım. 14 Euro’ya satıyorum. Ne olur kızımı kurtarın.”

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR