Konuralp Başol hayatını kaybetti
onur Hastanesi'nin sahiplerinden Dr. Konuralp Başol hayatını kaybetti.
BURSA , 18 Ağustos 2015 Salı, 11:30
Konuralp Başol hayatını kaybetti
Bursa'nın ve Türkiye'nin önde gelen beyin cerrahisi uzmanlarından biri olan Dr. Konuralp Başol, yaklaşık bir aydır kanser tedavisi görüyordu.

Bursa'nın ilk beyin cerrahı ve Konur Özel Hastanesi'nin kurucusu Dr. Başol, kendi yaptırdığı özel hastanede hayatını kaybetti. 

İstanbul’da doğan 75 yaşındaki Konuralp Başol, 1967'de tıp doktoru oldu. 1974'te askerlik hizmetini tamamladıktan sonra Bursa'ya geldi. 1977-1979 yılları arasında Çekirge'deki Asker Hastanesi'nde anlaşmalı hekim olarak görev yaptı. 1977'de Altıparmak semtinde bir "teşhis ve tedavi" merkezi kurdu. 1980'de Konur Sağlık Hizmetleri AŞ'yi kurdu. 1993'te "Alo doktor" ve "Konur ambulans" servislerini oluşturdu.

Hekimlik çalışmalarının yanı sıra, 1975'te Uludağ Rotary Kulübü'nün kurucuları arasında yer aldı. 1988'de Bursa Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin kurucuları arasında yer aldı. BUSİAD'a, Türk Nöroşirurji Derneği'ne, Bursa Nörolojik Bilimler Derneği'ne üye oldu. Çeşitli gazete ve dergilerde uzun süre tıp ve sosyal hadiselerle alakalı makeleleri yayımlandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR