Konyaaltı Plajı'nda deniz keyfi sosyal mesafeli olacak
Antalya'nın Konyaaltı Sahili'nde çalışma yürüten belediye ekiplerince plaja yeni tip corona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında uyarı levhaları asıldı, şezlong ve şemsiyeler ise sosyal mesafe kuralına uygun yerleştiriliyor.
GÜNDEM , 25 Mayıs 2020 Pazartesi, 16:51
Konyaaltı Plajı'nda deniz keyfi sosyal mesafeli olacak

COVID-19 TEDBİRLERİNE UYGUN DÜZENLEME

Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili, denize girip plajda güneşlenecek yerli ve yabancı turistler için Covid-19 tedbirlerine uygun olarak düzenleniyor.

HİJYEN KURALLARINI GÖZETEN HİZMET

Ramazan Bayramı sonrası iç turizmin hareketlenmesini bekleyen sektör temsilcileri, "kontrollü sosyal hayat" ve "yeni normal" olarak nitelenen dönemde tatil planı yapan müşterilerine halk sağlığını en üst seviyede tutan ve hijyen kurallarını gözeten hizmeti verebilmek için gün sayıyor.

BİR DİZİ TEDBİR

Bu kapsamda Türk turizminin amiral gemisi olarak anılan Antalya'da, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin akınına uğrayan dünyaca ünlü Konyaaltı Plajı'nda Covid-19 salgınının yayılmasını önlemek amacıyla bir dizi tedbir alındı.

BAKAN ERSOY HAZİRAN AYINI İŞARET ETMİŞTİ

Bu sabah sahile gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un turizmde normalleşme sürecine ilişkin haziran ayını işaret etmesi doğrultusunda çalışma yürüttü.

''SOSYAL MESAFE''YE UYULACAK

Pandemi sürecinde yayımlanan İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca virüsle mücadele sağlanıncaya kadar tedbir amaçlı girişlerin yasaklandığı plajlardan olan Konyaaltı Plajı'nda "deniz keyfi" yapmak isteyenler bundan böyle "sosyal mesafe" kuralına uyacak.

ÖRNEK DÜZENLEME

Yasağın kaldırılmasının ardından sessizliğini bozacak dünyaca ünlü plaj için örnek bir düzenleme yapıldı.

UYARI TABELALARI ASILDI

Belediye ekiplerince plaja girişten itibaren yönlendirmelerin de yer aldığı sosyal mesafe uyarı tabelaları asıldı. Plajdaki şezlong ve şemsiyelerin ise sosyal mesafe kuralına uygun yerleştirilmesi için çalışma başlatıldı.

GÜNEŞLENME ARALIKLARI İŞARETLENDİ

Bölgedeki işletmelere de örnek olması için turistlerin güneşlenme aralıkları işaretlenerek belirgin hale getirildi.

SOSYAL MESAFE KONTROLÜ YAPILACAK

Ekiplerin, aşamalı olarak açılacak turizm sezonu süresince de plajlarda sosyal mesafe kontrolü yapacağı öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR