Köprü geçişleri ücretsiz olacak
Başbakan Erdoğan, salı gününden itibaren bakım çalışmaları tamamlanana kadar İstanbul'da köprü geçişlerinin ücretsiz olcağını bildirdi.
GÜNDEM , 14 Temmuz 2012 Cumartesi, 22:06
Köprü geçişleri ücretsiz olacak


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsmet Paşa Stadyumu'nda düzenlenen AK Parti Kocaeli 4. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, İstanbul'un yaşadığı trafik sorununa değindi.

 

Birilerinin bundan rahatsız olduğunu, sıkıntı yaşandığının doğru olduğunu ifade eden Erdoğan, ama dünyanın her yerinde buna benzer şeyler olduğunun bilinmesini isteyerek, meşakkatin insan için olduğunu vurguladı.
Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:


''Taktik hatalar da olabilir. İnşallah 3 ay buna katlanacağız, 3 ay sonra huzura. Ama 2 yıl sonra 3. Köprü'yü bitireceğiz. Bir taraftan önümüzdeki yıl Marmaray, 29 Ekim'de açılıyor. 2014 yılında inşallah tüp geçiti açıyoruz. Bütün bunları bu iktidar yapıyor. Ama ne yaygaradır, ne yaygara... Şimdi buradan İstanbul'a buradan bir haber, müjde vereyim. O da şu; Salı günü itibariyle köprülerden geçişi ücretsiz yapıyoruz. İnşallah 'En azından ücret ödemede vesaire bekleme olmasın' dedik ve ücretsiz yapmaya karar verdik. Bu çalışmalar bitene kadar ücretsiz olarak köprüler çalışacak. Bunu da bir yöntem olarak, oturduk bakanımla konuştuk ve adımı attık, hayırlı olsun.'' 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR