Korona tedbirlerini hiçe sayıp kumar oynadılar
Adana'da bir iş merkezinde bulunan iki kafeye corona virüsü tedbirleri kapsamında kapalı olması gerekirken içeri gizlice müşteri alıp kumar oynattığı ihbarı alan polis baskın düzenledi. Baskında aralarında kadınlarında bulunduğu 70 kişiye para cezası kesildi. Kafelerden biri daha önce mühürlenirken, iş yerinin penceresinden içeri müşteri aldığı tespit edildi.
GÜNDEM , 30 Aralık 2020 Çarşamba, 22:38
Korona tedbirlerini hiçe sayıp kumar oynadılar

Alınan bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı, Seyhan Araştırma ve Devriye ekipleri, Kuruköprü Mahallesi'nde bulunan iş merkezinin üçüncü ve dördüncü katındaki kafelerin içeri gizlice müşteri aldığı kumar ihbarı aldı. Bunun üzerine polis ekipleri, söz konusu iş merkezine gelerek iki kafeye de baskın düzenlendi.

MÜHÜRLÜ OLAN KAFEYE PENCEREDEN MÜŞTERİ ALDI

Düzenlenen baskın sırasında, iş merkezinin dördüncü katında bulunan kafenin daha önceden corona virüsü tedbirlerine uymadığı ve oyun oynattığı için mühürlendiği öğrenildi. İsmi öğrenilemeyen iş yeri sahibi, gelen müşterilerini kapı mühürlü olduğu için pencereden içeri aldığı ve kumar oynattığı polisler tarafından tespit edildi. Söz konusu kafeye çağırılan zabıta ekipleri, daha önce mühürledikleri iş yerinin bu sefer ruhsatını iptal edip kumar oynattığı için tamamen kapattı.

"KUMAR OYNATIRKEN YAKALANDILAR"

Polis aynı iş merkezinin üçüncü katında bulunan diğer kafeye düzenlendiği baskında çilingir yardımıyla kapıyı açtırıp içeri girdi. İçeri giren polis kumar oynadığı öne sürülen kişileri yakaladı. Zabıta ekipleri bu iş yerinin evrakları eksik olduğu ve kumar oynattığı gerekçesiyle ceza keserek iş yerini mühürledi.

Her iki iş yerine yapılan baskınlar aralarında kadınlarında 70 kişiye corona virüsü tedbirlerine uymamaktan 3 bin 150 TL para cezası kesildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR