Koronavirüs bitmeden süper grip alarmı!
Salgında bitti denilen grip daha farklı biçimde ortaya çıktı. Hastalığa yakalananların koronavirüs testleri negatif çıksa da grip semptomlarını çok ağır yaşıyorlar. Süper grip belirtileri ise sinüs ve göğüs enfeksiyonları, öksürük, boğaz ağrısı, yorgunluk ve tat ve koku kaybı...
GÜNDEM , 19 Ekim 2021 Salı, 12:23
Koronavirüs bitmeden süper grip alarmı!

Salgında neredeyse bitme noktasına gelen grip uzmanların adlandırmasıyla süper grip olarak geri döndü.

Hastalık kendini grip olarak gösteriyor ve Avrupa'da 15 ila 44 yaş arasında hızla yayılıyor. Hastalığa yakalananların koronavirüs testleri negatif çıksa da semptomları çok ağır yaşıyorlar.

TRT Haber'de yer alan bilgiye göre; hastalığı geçirenler grip benzeri semptomlar gösteriyor.

Süper gripten muzdarip olanlar sinüs ve göğüs enfeksiyonları, öksürük, boğaz ağrısı, yorgunluk ve tat ve koku kaybı gibi belirtiler gösteriyor.

İngiltere'de Sağlık Güvenliği Kurumu'ndan alınan rakamlar, soğuk algınlığı ve grip, öksürük veya nefes almada zorluk ile ilgili çağrıların arttığını gösterdi.

Cardiff Üniversitesi'nden Profesör Ronald Eccles süper gribi solunum virüsü olarak tanımladı. Eccles solunum virüsünde soğuk algınlığına benzer semptomlar olduğunu ancak iki yaşın altındaki bebeklerde ve yaşlılarda daha ciddi hastalıklara neden olabileceğine dikkat çekti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR