Koronavirüs oraya girememişti! İlk vaka tespit edildi

Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Gümeli beldesinde ilk koronavirüs (Kovid-19) vakası tespit edildi.

Haber Giriş Tarihi: 15.05.2020 08:38

31 Aralık 2019 tarihinde Çin'de tespit edilen ve sonrasında tüm dünyaya yayılan koronavirüs (Kovid-19) salgını, Türkiye'de de ilk olarak 10 Mart 2020 tarihinde tespit edilmişti. 20 Mart 2020'de ilk vakanın tespit edildiği Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde, bugüne kadar hiç vaka tespit edilmeyen Gümeli beldesinde de ilk vaka dün tespit edildi.

4 EV KARANTİNAYA ALINDI

Alınan bilgiye göre, Gümeli beldesinde ilk vakanın tespit edilmesinin ardından, temaslı olduğu belirlenen 7 kişiden alınan test sonuçlarının bugün netleşeceği, temaslı kişilerin olduğu 4 evin ise karantinaya alındığı öğrenildi.

İLÇEDE VAKA SAYISININ ARTMASINDAN ENDİŞE EDİLİYOR

Gümeli'deki vaka sayısının artabileceğinden endişe edilirken, İlçedeki kesinleşen koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı, 7 Mayıs'tan bu yana geçen bir haftada iki kişi daha artarak 61'e yükseldi. Bunlardan 37 hastanın iyileşerek tamamen sağlığına kavuştuğu, biri yoğun bakımda olmak üzere, 17 hastanın hastanede tedavisine devam edildiği öğrenildi.

İLÇEDE SADECE BİR KORONAVİRÜS HASTASI VEFAT ETTİ

Alaplı ilçesinde, ilk koronavirüs (Kovid-19) vakasının görüldüğü 20 Mart'tan bu yana sadece bir koronavirüs hastası vefat etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar