Koşukavak: Gelecekten umutluyum
Timsah'ın genç çalıştırıcısı takımın 5 haftadır kaybetmeden yoluna devam etmesinin önemli olduğunu açıkladı. Koşukavak, "Kazanmak üzerine odaklı bir takım oluşturmaya başladık. Böyle devam etmek istiyoruz" dedi.
BURSASPOR , 27 Kasım 2019 Çarşamba, 08:38
Koşukavak: Gelecekten umutluyum

Haber | Tolga ÖZTAŞ

Bursaspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak Adanaspor'la deplasmanda oynayacakları maç öncesi açıklamalarda bulundu. Takımın iyi bir ritim yakaladığına dikkat çeken genç teknik adam, "Sizler de görüyorsunuz saha içinde çetin mücadeleler oluyor. Puan durumunda da kimse kopmuyor herkes birbirine çok yakın. 5 haftadır kaybetmemek çok güzel. Bu haftada kazandığımız için mutluyuz. Burada sürekli kaybetmemek, kazanmak üzerine odaklı bir takım oluşturmaya başladık. Böyle devam etmek istiyoruz" dedi.

Sezon başını iyi geçirmediklerini yineleyen Yalçın Koşukavak, "İyi bir takım organize edecekseniz temmuz ve ağustos aylarını iyi geçirmek zorundasınız. "Geçmişte devre arası 2 aydı, son 3-5 senedir 2-3 hafta. O yüzden sezon başları çok kritik öneme sahip. Bu dönem transfer politikası ve oyuncu seçimi, antrenman anlamında çok önemli aylar. Biz bu ayları çok sağlıklı geçirmedik. Bu olumsuzluklara rağmen 23 puan topladık, memnunum. Her geçen gün daha iyi olacağını umut ediyorum" diye konuştu.

Alttaki takımlar savunma oynuyor

"Ligin aşağı sırasında yer alan takımlarla oynamak daha zor. Çünkü aşağıdakinin Bursaspor'a motivasyonu başka oluyor. Yukarıdaki oyuncu kaliteleri daha önce de Bursaspor'a karşı oynadıkları için onların öyle bir coşku ve heyecanı olmuyor. Alt taraftaki takımlar oyunun savunma tarafını çok oynadıkları için bu da oyunun zorlaşmasına sebep veriyor"

Hakemler bariz hata yapıyor

"Adana Demirspor maçından sonra hakemler konusunda 1 kere bir şey söyledim. Çok da söylemek istemiyorum ama maalesef bariz hatalar yapıyorlar. Onlar da insan, onlar da performans üzerine değerlendiriliyor. Biraz daha performansları konusunda dikkatli olmalarında fayda var. Ama birçok takıma hata oluyor."

Haber vermeden ülkesine gitti

Teknik direktör Yalçın Koşukavak'tan maçlarda beklediği süreyi alamayan Yevhen Seleznov'un kimseye haber vermeden ülkesine gittiği, bugün Bursa'da olmasının beklendiği açıklandı.

Bursaspor'da Seleznov'un Keçiörengücü maçının ardından ortadan kaybolduğu ortaya çıktı. Teknik direktör Yalçın Koşukavak karşılaşmanın ardından Ukraynalı golcünün kendilerine haber vermeden ülkesine gittiğini açıkladı. Koşukavak, Yevhen Seleznov'un çocuğunun rahatsızlandığını bunu haber alır almaz ülkesine gittiğini ancak kendilerine haber vermediğini söyledi. Koşukavak daha sonra ulaştıkları Yevhen Seleznov'un bugün Bursa'da olmasını beklediklerini kaydetti. Koşukavak ayrıca Yevhen Seleznov'un maçlarda forma giymemesiyle ilgili yöneltilen soruyu, "Bursaspor, bir Seleznov'dan ibaret değildir. 29 tane oyuncu var. Herkes forma mücadelesi veriyor. Kim performans veriyorsa o oynuyor. Seleznov, çalışıyor, memnunuz. İlerleyen haftalarda performans verecekse faydalanmak istiyoruz." şeklinde cevapladı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR