Kripto paralara dev bankalardan cansuyu!
Bir süredir düşüş trendinde olan ve 2021'deki tüm kazançları kaybetmek üzere olan kripto para piyasasına JP Morgan ve Goldman Sachs'dan cansuyu geldi. Bitcoin son gelen haberlerle yüzde 12.64 yükseliş sergiledi
EKONOMİ , 26 Temmuz 2021 Pazartesi, 10:05
Kripto paralara dev bankalardan cansuyu!

Bir süredir düşüş trendinde olan ve 2021'deki tüm kazançları kaybetmek üzere olan kripto para piyasasına JP Morgan ve Goldman Sachs'dan cansuyu geldi. Bitcoin son gelen haberlerle yüzde 12.64 yükseliş sergiledi. Ethereum yüzde 10.06 yükseliş sergiledi.

Jp Morgan, müşterilerine kripto paralara erişim imkanı sağladığını duyurdu. Bu erişimi sağlayan ilk ABD bankası oldu. Goldman Sachs ise avrupalı müşterilerine kripto paralara dayalı yatırım enstrümanlarına erişim imkanı getirdi.

Bu kurumsal taleplerin yanında Amazon.com'un kripto para piyasasına girmek üzere adım attığı spekülasyonları da kripto paraların toparlanmasına yardımcı oldu. Ancak Amazon.com haberi doğrulanmadı. Fakat Amazon.com, dijital para ürün lideri konusunda bir iş ilanı açtı. Spekülasyonlarda buradan doğdu. Henüz resmi açıklama gelmedi.

Elon Musk'ın parlattığı Dogecoin ise yüzde 16.96 yükseliş sergiledi. Son 7 günlük yükselişi ise yüzde 28,23 oldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR