Küçük kızını kurtardı kendisi boğuldu
Beyşehir Gölü Karaburun plajında, 3 yaşındaki çocuğuyla bir simite tutunarak, kıyıdan açılan baba suya düşen çocuğunu kurtarmak isterken, göl sularında boğuldu.
GÜNDEM , 09 Temmuz 2016 Cumartesi, 21:38
Küçük kızını kurtardı kendisi boğuldu
Konya'nın Beyşehir ilçesindeki, Karaburun plajında 3 yaşındaki kızı ile tutundukları simitle kıyıdan açılan baba, suya düşen kızını kurtarmak isterken, boğuldu.

Konya'da ikamet eden Ümit Akyıl (30) beraberindeki eşi, 3 yaşındaki kızı ve yakınlarıyla sabah saatlerinde piknik yapmak ve yüzmek amacıyla Beyşehir ilçesindeki Karaburun plajına geldi.Burada piknik yaparak eğlenen aile fertleri, yüzmek için göle girdi. 3 yaşındaki kızı Sebahat ile bir simite tutunarak, kıyıdan açılan baba Ümit Akyıl'ın, çocuğunun simitten kayarak suya düşmesi üzerine paniklediği iddia edildi.Durumu gören ve plajda bulunan gençlerden Mehmet Emin Baş ile arkadaşı Hasan Kılınç da küçük kızı kıyıya kadar çekerek, ölümden kurtardı.Çocuğu boğulmaktan son anda kurtaran ardından fenalaşan iki genç, olay yerine çağrılan ambulansla Beyşehir Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Kızını kurtarmak isterken, kendisi göl sularında gözlerden kaybolan baba Akyıl'ın cansız bedeni ise plaja gelen Konya Büyükşehir Belediyesi ve Beyşehir Belediyesi'nde görevli arama kurtarma ve itfaiye ekipleri tarafından, kıyıdan yaklaşık 150 metre açıklıktaki ve 2,5 metre derinlikte yapılan dip aramasının ardından bulundu.

Bir botla kıyıya getirilen Akyıl'a sağlık ekipleri tarafından müdahalede bulunuldu. Yaklaşık bir saat su altında kalan ve sudan çıkarıldıktan sonra kalp masajı ile duran kalbi yeniden çalıştırılan Akyıl, kaldırıldığı Beyşehir Devlet Hastanesi Acil servisinde yapılan tüm müdahalelere rağmen, kurtarılamadı. Akyıl'ın cenazesi otopsi yapılmak üzere, hastane morguna kaldırıldı. Eşinin de 5 aylık hamile olduğu öğrenilen Akyıl'ın ölümü, birlikte geldikleri arkadaşları ve yakınlarını da yasa boğdu. 

Küçük kızı kurtaran Mehmet Emin Baş, "Baba çocuğu kaldırdı, simidinin üzerine koydu, kendini feda etti. Olay böyle oldu. Babayı çıkarmaya gücümüz yetmedi, nefesimiz kalmadı. Biz de hastanelik olduk." dedi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR