Kümese dadanan tilkiyi yakalayıp teslim ettiler!
Batman'da aç kalan ve kent merkezindeki Gültepe Mahallesi'ne inen bir tilki, bir gecede 20 kümes hayvanını telef edince, nöbet tutan mahalle sakinleri tarafından yakalanarak, Doğa Koruma Şubesi'ne teslim etti.
GÜNDEM , 29 Temmuz 2016 Cuma, 11:24
Kümese dadanan tilkiyi yakalayıp teslim ettiler!
Aşırı sıcaklar nedeniyle ve kırsalda yiyecek bulamayan bir tilki, Batman'da Gültepe Mahallesi'ndeki müstakil evlerin bahçesinde bulunan kümeslere dadandı. Bir gecede, hindi, kaz, ördek ve tavuktan oluşan 20 kümes hayvanını telef eden tilki, bu durumu farkeden mahalle sakinleri tarafından aynı gece yakalandı. İlk girdiği kümesteki hayvanları telef edip diğer kümese geçen tilki, en sonda telef ettiği hayvanları yemek için kümeslere döndüğü sırada, önlem alan mahalle sakinleri tarafından yakalandı.

Semt sakinlerinden Aziz Acet ve Osman Öztürk, tilkinin mahallede yaptığı vahşeti farkederek, tüm mahalle sakinlerinin kendi bahçelerinde nöbet tutmasını sağladıklarını söyledi. Çevredeki mısır tarlalarından gelerek, kümeslere dadanan tilkiyi yakalamak için gece geç saatlerinde, bahçedeki kümes yakınında nöbet tuttuğunu anlatan Aziz Acet, "Kümese kimin girdiğini bulmak için nöbet tuttuk. Sabaha karşı kümese gireceği sırada tilkiyi lavaboya sıkıştırarak yakaladık. O kümes hayvanlarımıza zarar verdi ama biz nesli tükenmeye yüz tutan tilkiye telef ettiği hayvanları ve su verdik. Sabah saatlerinde de Orman ve Su İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Doğa Koruma Şubesi yetkililerine haber verdik. Gelip tilkiyi alıp götürdüler" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR