Kurşunlu'ya sağlıklı şebeke suyu
Bursa Büyükşehir Belediyesi, şehrin en gözde sayfiye yerlerinden Kurşunlu'da yılların ihmaline son veriyor.
BURSA , 27 Haziran 2015 Cumartesi, 13:20
Kurşunlu'ya sağlıklı şebeke suyu
Bursa Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçeleri sağlıklı şebeke suyuyla buluşturacak alt yapı çalışmalarına hız verirken, Ramazan Bayramı’nda Gemlik’in Kurşunlu Mahallesi de şebeke suyuna kavuşuyor. BUSKİ tarafından yürütülen çalışmalarda 16 kilometrelik içme suyu hattının kalan 500 metrelik bölümünün de bayrama kadar tamamlanması ve Kurşunlu’ya bayram hediyesi olarak şebeke suyu verilmesi amaçlanıyor.

Yeni ilçelerin bağlanmasıyla birlikte sorumluluk sahası yaklaşık 45 kat büyüyen Bursa Büyükşehir Belediyesi, yeni bağlanan ilçelerde önceliği altyapıya verdi. Altyapı hizmetlerinden yoksun olan ilçelerde kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu hatların döşenmesine yönelik hummalı çalışmalar sürürken, Gemlik’in Kurşunlu Mahallesi’ni de sağlıklı şebeke suyuna kavuşturacak çalışmalarda sona gelindi. Tepedevrent mevkiinden yaklaşık 16 kilometrelik içme suyu hattının büyük bölümü tamamlanırken, hattın son 500 metrelik bölümünün de Ramazan Bayramı’na kadar tamamlanması hedefleniyor.

Kurşunlu’da devam eden içme suyu hattı çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çalışmalar hakkında BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Güngör Gülenç’ten bilgi aldı. 17 ilçede de alt yapı çalışmalarına önem verdiklerini hatırlatan Başkan Altepe, “Tüm ilçelerimizin kent merkezimizdeki sağlıklı şebeke suyuna kolay erişimi bizim için önemli. Doğancı Barajı’ndan gelip, arıtma tesislerinden çıkan su aynı kalite ile inşallah Ramazan Bayramı’nda Kurşunlu’ya da verilecek. Bunun için ekiplerimiz gece gündüz çalışıyor. Sağlıklı içme suyu şimdiden Kurşunlu halkı için hayırlı olsun” dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR