Kurtarma-13 römorkörü Çanakkale Boğazı'na uğurlandı
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü filosuna dahil edilen Kurtarma-13 römorkörü, İstanbul Boğazı'nda düzenlenen su gösterisi ile görev yeri Çanakkale Boğazı'na uğurlandı.
GÜNDEM , 18 Mayıs 2021 Salı, 15:55
Kurtarma-13 römorkörü Çanakkale Boğazı'na uğurlandı

Kocaeli'de inşa edilen 32 metre uzunluğunda, 498 groston ağırlığında ve 82,44 ton çeki gücüne sahip Kurtarma-13 römorköründe 8 personel görev yapacak.

İstanbul Boğazı'nda görevli römorkörler ve kurtarma botları da yaptıkları su gösterisi ile Kurtarma-13'ü Çanakkale Boğazı'na uğurladı.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, şöyle denildi:

"Türk boğazları bölgesinde ve deniz yetki alanlarında seyir, can, mal ve çevre emniyeti için 7/24 çalışan kuruluşumuz filosuna dahil olan Kurtarma-13 isimli römorkörümüzü görev yeri olan Çanakkale Boğazı'na uğurladık."

Kurumun hizmet binasının yer aldığı Beylerbeyi önlerinde düzenlenen uğurlama töreninde, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Durmuş Ünüvar, Kurtarma-13 römorkörü personeline hitaben telsizle yaptığı anonsta, "Hoş geldiniz. Gemimiz hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza, bela vermesin inşallah. Allah selamet versin" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR