Kütahyalı çiftçi yetiştirdi: 1,5 kilogram ağırlığında domates
Kütahya'da bir vatandaşın tarlasında yetiştirdiği domatesin ağırlığı 1,5 kilograma ulaştı. Üretenin de şaşırdığı domates, görenleri hayrete düşürdü.
YAŞAM , 08 Eylül 2020 Salı, 15:36
Kütahyalı çiftçi yetiştirdi: 1,5 kilogram ağırlığında domates

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde, bir vatandaşın tarlasında yetiştirdiği domates, 1,5 kilogram ağırlığa ulaştı. Domatesi iş yerinde sergileyen İsmail Ceylan, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

KENDİSİ DE ŞAŞIRDI

İlçede zücaciye dükkanı işleten İsmail Ceylan, Hasanlar Yüzü Mevkii'nde sadece hayvan gübresi ve doğal malzemeler kullanarak yetiştirdiği domateslerden birinin 1,5 kilogram gibi devasa boyuta ulaşmasının kendisini çok şaşırttığını söyledi.

"ŞU AN SATMAYI DÜŞÜNMÜYORUM"

Ceylan, "Dükkanımın vitrininde sergilediğim devasa domates vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Şu an satmayı düşünmüyorum. Belli bir süre sergi amaçlı bekleteceğim" dedi.

"TOHUMLARI YETİŞTİRDİĞİMİZ ÜRÜNLERDEN ELDE EDİYORUZ"

Vatandaşlara hormonsuz sebze ve meyve tüketmelerini tavsiye eden Ceylan, "Yıllardan beri sebze ve meyveleri büyüklerimden gördüğüm şekilde hayvan gübresi kullanarak yetiştiriyorum. Sebze tohumlarını yine yetiştirdiğimiz ürünlerden elde ediyoruz. Bu nedenle yetiştirdiğimiz ürünler kendi doğal tatlarını muhafaza ettiği için lezzetli oluyor" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR