LGS tarihi belli oldu
LGS 2020 tarihi belli oldu. MEB tarafından yapılan açıklamaya göre LGS 7 Haziran 2020 tarihinde yapılacak.
GÜNDEM , 24 Ekim 2019 Perşembe, 09:07
LGS tarihi belli oldu

Liselere Geçiş Sistemi LGS 2020 sınav tarihi Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından kamuoyuyla paylaşıldı. Hayalindeki liseye geçmek isteyen öğrencilerin uzun süredir aradığı, "LGS 2020 sınav tarihi belli oldu mu?" sorusunun cevabı belli oldu. MEB tarafından yapılan açıklamaya göre LGS 7 Haziran 2020 tarihinde yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı sitesinde yer almayan bilgili, Anadolu Ajansı tarafından abonelerle paylaşıldı.

Edinilen bilgilere göre, sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin iki oturum olarak düzenlenen sınavda soru sayısı, ders dağılımları ve sınav süresinde değişiklik yapılmadı.

Sınavda, 8'inci sınıf öğretim programları esas alınacak. Aynı gün yapılacak ve iki bölüm halinde uygulanacak sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak. Birinci bölüm, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika, ikinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacak.

Örnek soru kitapçığı her ay yayımlanacak

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2019 yılında öğrencilere yardımcı olmak için örnek soru kitapçıkları yayımlamıştı.

Öğrenci, veliler ve okullar tarafından memnuniyetle karşılanan bu yeni uygulamaya, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü bu yıl da her ay örnek soru kitapçığı yayımlayarak devam edecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR