Lige damga vurdular!
Bursasporlu Emirhan Aydoğan ve Burak Kapacak'ın sezon boyunca ortaya koydukları performans rakamlara da yansıdı. İki Yeşil Beyazlı krampon sofascore internet sitesinin değerlendirmelerinde alanlarında zirvede yer aldı.
BURSASPOR , 23 Mayıs 2021 Pazar, 08:10
Lige damga vurdular!

EMİRHAN LİGİN EN İYİSİ

Bursaspor'un bu sezon yıldızı parlayan isimlerinin başında gelen Emirhan Aydoğan'ın dikkat çekici performansı istatistiklere de yansıdı. 23 yaşındaki futbolcu sofascore internet sitesinin yaptığı değerlendirmede sezonu 7,36 puan ortalamasıyla tamamladı.

Bu ortalama Emirhan Aydoğan'ı TFF 1. Lig'deki tüm oyuncuların önüne geçirdi. Emirhan'ı 7,34 ortalama ile İstanbulspor'dan Eduart Rroca, Samsunspor'dan 7,30 ortalama tutturan Veli Çetin, 7,27 ile aynı takımdan Yasin Öztekin ve 7,26 ile Altay'dan Marco Paixao takip etti.

Emirhan sezonu 7 gol 4 asistle tamamladı.

TOP SÜRME ONUN İŞİ

Yapılan değerlendirmede zirvede yer alan Bursaspor'dan bir başka isim Burak Kapacak oldu. 21 yaşındaki futbolcu maç başına 2,1 ve yüzde 54 ortalama ile başarılı top sürmede zirvede yer aldı.

Çektiği şutlarda maç başı yine 2,5 ortalama tutturan Kapacak, yaptığı atak girişimlerinde 12 kez büyük tehlike yarattı. Genç futbolcu 11 kez de yakaladığı gol şansını değerlendiremeyerek bu alanda ligin 5'inci basamağında kaldı.

Burak Kapacak bu sezon Yeşil Beyazlı formayla 31 lig maçında 7 gol, 7 asistlik performans ortaya koydu ve takımının skora en çok katkı yapan oyuncusu oldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR