Lisede 'Deli İbrahim' dayağına jet soruşturma
Antalya'da bir lisede görevli öğretmenin, "Ben Deli İbrahim'im" diyerek derse geç giren öğrencileri toplu halde darbettiği iddiasına ilişkin inceleme ve soruşturma başlatıldı.
GÜNDEM , 13 Aralık 2016 Salı, 17:04
Lisede 'Deli İbrahim' dayağına jet soruşturma
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ulusal bir gazetenin Akdeniz ekinde, "Deli İbrahim dayağı" başlıklı bir haberin yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, konuya ilişkin Döşemealtı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 13 Aralık 2016 tarihli raporda, "Şehit Volkan Canöz Anadolu İmam Hatip Lisesinin Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğretmeni İ.Ç'nin, okuldaki öğrencileri dövdüğü ile ilgili okulmüdürlüğünce tutulan 9 Aralık 2016 tarihli tutanağın İlçe Müdürlüğüne 12 Aralık 2016'da ulaştığı, konuyla ilgili inceleme ve soruşturma yapmak üzere muhakkik görevlendirildiği." ifadelerinin yer aldığı vurgulanarak, öğrenci velileri tarafından adı geçen öğretmen hakkında adli makamlara şikayette bulunulduğu ve adli işlemlerin devam ettiği kaydedildi. 

Döşemealtı ilçesinde öğretmen İ.Ç'nin, okul zilinin çalmaması nedeniyle derse geç kalan öğrencilerini dövdüğü iddia edilmiş, Milli Eğitim Bakanlığının hattını arayan veliler öğretmen hakkında işlem yapılmasını istemişti.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR