Lüks yattan dram çıktı
Muğla'nın Bodrum ilçesi ile Yunanistan'ın İstanköy Adası arasında batan yelkenli teknedeki 3 Suriyeli Sahil Güvenlik ekipleri tarafından son anda kurtarıldı. Suriyelilerin deniz yoluyla yurt dışına çıkmaya çalıştıkları öğrenildi.
GÜNDEM , 19 Ağustos 2013 Pazartesi, 16:51
Lüks yattan dram çıktı

Bodrum Sahil Güvenlik ekipleri, Bodrum ile İstanköy Adası arasında denizde yelkenli bir teknenin battığı ihbarı üzerine kurtarma operasyonu için harekete geçti. Bodrum'dan hareket eden Sahil Güvenlik botu, tekneden lastik botla ayrılan 6 kişiyi, Turgutreis'ten hareket eden bot ise 3 kişiyi yelkenli tekne batmak üzereyken son anda kurtardı. Suriyeliler'i deniz yoluyla sınır dışına çıkartmaya çalıştığı öğrenilen teknenin batması ve teknedeki kişilerin kurtarılması saniye saniye kaydedildi.

Sahil Güvenlik botuna alınan 9 kişi Bodrum Limanı'na götürülürken, kurtarılan şahısların 7'sinin Suriye uyruklu, 2 kişinin ise Türk olduğu belirtildi. 7 kaçağın sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şubesine teslim edildiği, 2 Türkün ise çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldığı bildirildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR