Lunaparkta dehşet anları! 28 yaralı
İspanya'da lunaparkta 'La Superolla' isimli bir oyun makinesi kontrolden çıktı, çoğu çocuk olmak üzere 28 kişi yaralandı. Oyun makinesinin bakımının yapılmadığı belirtildi.
DÜNYA , 09 Haziran 2019 Pazar, 12:07
Lunaparkta dehşet anları! 28 yaralı

İspanya'nın Sevilla şehrinin La Rinconada bölgesindeki lunaparkta bulunan 'La Superolla' isimli dönen oyun makinesinin kontrolden çıkması sonucu, çoğu çocuk olmak üzere 28 kişinin yaralandı. Yerel medyada,yaralılar hastaneye kaldırıldığı belirtilirken; 13 yaşındaki bir kız çocuğunun durumunun kritik olduğu belirtildi.

Amatör kameralarca kaydedilen görüntülerde, dönen oyun makinesinin yalpalayarak yere vurduğu; üzerindeki kişilerin ise düşmemek için tutundukları görüldü.

Yerel medya, 28 kişinin yaralandığı oyun makinesinin bakımının ihmal edilmesi sebebiyle kontrolden çıkmış olabileceğini duyurdu.

"İNCELEME BAŞLATTIK"

La Rinconada Belediye Başkanı Javier Fernández, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 'Bu akşam lunaparkta meydana gelen kaza sonucu dilimiz tutuldu. Kazadan etkilenen herkesin psikolojik ve fiziksel olarak iyileşmesini diliyoruz. Yaşanan olay sonucu lunaparkın faaliyetlerini durdurduk ve kazanın nedenine dair inceleme başlattık. Sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz' dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR