Macron'un skandal sözleri sonrası Erdoğan'dan dikkat çeken paylaşım!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa lideri Macron'un kendisini hedef alan açıklamasının ardından sosyal medyadan "Kurt sofrasında bizleri yemek istiyorsunuz ama kusura bakmayın, biz size büyük geliriz" paylaşımı yaptı.
GÜNDEM , 11 Eylül 2020 Cuma, 08:33
Macron'un skandal sözleri sonrası Erdoğan'dan dikkat çeken paylaşım!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un kendisini hedef alan sözlerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesaplarında, yıllar önce yaptığı bir açıklamaya ait görüntülere yer verdi. Paylaştığı videoda Erdoğan'ın "Hazırladığınız bir kurt sofrası var. O kurt sofrasında bizleri yemek istiyorsunuz ama kusura bakmayın, biz size büyük geliriz, bizi yiyemezsiniz." ifadeleri yer alıyor.

FRANSA CUMHURBAŞKANI MACRON NE DEMİŞTİ?

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron öğle saatlerinde yaptığı açıklamada "Biz, Avrupalılar olarak, Erdoğan'a karşı katı ve güçlü olmalıyız. Tansiyonu yükseltmekten kaçınmak istiyoruz ancak Türkiye bazı alanlardaki niyetlerini netleştirmeli. Avrupa bir bütün olarak Türkiye ile ilgili olarak daha net ve daha birleşik bir pozisyonda olmalı. Türk halkı büyük bir halk. Ancak biz Avrupalılar artık Erdoğan hükümetine karşı daha açık olmalıyız. Bizim sorunumuz Türk halkıyla değil Erdoğan'la" ifadelerini kullanmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR