Maden ocağında göçük! Çok sayıda yaralı var
Manisa'nın Soma ilçesindeki bir maden ocağında, tavandaki kayanın düşmesi sonucu 11 işçinin yaralandığı bildirildi.
GÜNDEM , 12 Aralık 2018 Çarşamba, 20:58
Maden ocağında göçük! Çok sayıda yaralı var

Manisa'nın Soma ilçesinde bir kömür madeninde tavanın çökmesi sonucu 11 işçinin yaralandığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Soma Kömür İşletmelerine bağlı Işıklar Madeni'nde henüz belirlenemeyen bir nedenle tavan çöktü.

Kazada ilk belirlemeye göre 11 işçi yaralandı. Mesai arkadaşlarının çabasıyla göçüğün altından çıkarılan madenciler, ambulanslarla Soma Devlet Hastanesine kaldırıldı.

BAKAN DÖNMEZ'DEN AÇIKLAMA: MAHSUR KALAN 3 İŞÇİYE 1,5 METRE MESAFEYE KADAR YAKLAŞILDI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez bütçe görüşmelerinde, Soma Kömür İşletmelerine bağlı Işıklar Madeni'nde tavan çökmesi sonucu yaşanan kazaya ilişkin Genel Kurul'a bilgi verdi. "Çok şükür ölüm yok" diyen Dönmez, üç işçinin madende mahsur kaldığını, ancak kendileriyle irtibat kurulduğunu söyledi. Mahsur işçileri kurtarma çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Dönmez, "İşçilerimize 1,5 metre mesafeye kadar yaklaşıldı. İnşallah kısa sürede müjdeli haberi bekliyoruz" dedi. Dönmez konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Zonguldak ziyaretinde sözünü verdiği Türkiye Taşkömürü Kurumu'na bin 500 işçi alımına ilişkin kararnamenin çıktığını da açıkladı.

3 İŞÇİ DE KURTARILDI

Dönmez bu açıklamasından yaklaşık 15 dakika sonra da "Müjdeli haber geldi. 3 işçimiz de kurtarılmış durumda" duyurusunu yaptı.

Manisa Valisi Ahmet Deniz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, madendeki göçük sonucu yaralanan 11 işçinin ivedilikle hastaneye kaldırıldığını belirterek, "İlk aldığımız bilgilere göre 11 işçimiz yaralandı, ciddi bir yaralımız yok, hayati tehlikeleri görünmüyor. İçeride mahsur kalan işçimiz de bulunmuyor." dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR