Mahkemede baş sağlığı diledi
Bursa'da, aynı bisiklete binen çocuklardan birinin ölümüne, diğerinin de yaralanmasına sebep olduğu iddia edilen sürücü, hayatını kaybeden çocuğa Allah'tan rahmet, yakınlarına ise baş sağlığı diledi.
GÜNDEM , 06 Haziran 2012 Çarşamba, 14:10
Mahkemede baş sağlığı diledi

4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ''taksirle ölüme ve yaralanmaya sebebiyet vermek' suçundan 15 yıla kadar hapsi istenen 39 yaşındaki tutuklu sanık M.K., ilk kez hakim karşısına çıktı. İki ay önce merkez Yıldırım ilçesi Erikli Mahallesi'nde, çöp kamyonuyla ters istikametten gelen bisiklete çarparak, 12 yaşındaki Onur Güven'in ölümüne, arkadaşı R.Ü.'nün (12) de yaralanmasına sebep olmakla suçlanan M.K., ifadesine, ölen çocuğa Allah'tan rahmet yakınlarına ise baş sağlığı dileyerek başladı.
Olay günü iki arkadaşıyla birlikte idaresindeki çöp kamyonuyla Erdoğan Caddesi'nde bulunduklarını anlatan M.K., "Saatte 30 kilometre hızla seyrediyordum. Ters istikametten bisikletin üzerinde 2 çocuk bize doğru geliyordu. Ben onları görünce hızımı biraz daha düşürdüm ve direksiyonu hafif sağa doğru kırdım. Bu sırada çocuklar, aracın yanından geçiyorlardı. Araç aynasından baktığımda 1 çocuğun yerde yattığını, diğerinin de ona doğru koştuğunu gördüm. Hemen arabayı durdurdum. Yaralı çocuğun yanına koşarak yardım istedim" dedi.

KÜÇÜK MAĞDURE DEHŞET GÜNÜNÜ ANLATTI
Bisikletin ön demirine bindirdiği arkadaşının ölümüne şahit olan R.Ü. (12) dehşet anını anlattı. Olay günü ölen arkadaşı Onur ile kendi bisikletiyle gezdiklerini ifade eden R.Ü., ''Kazadan kısa bir süre önce ben bisikletle, arkadaşım Onur da yaya olarak Erdoğan Caddesi'nin üzerinde gidiyorduk. Ben Onur'u bisikletin ön tarafındaki demire oturttum. Biz bisikletle ters istikamette giderken, karşıdan çöp arabası geliyordu. Ben ilk başta çöp arabasını fark edemedim. Çöp arabası bisikletimi kaldırıma sıkıştırdı. Sonra arkadaşımın çöp kamyonunun altında kaldığını fark ettim. Ben de yaralandım. Sanıktan şikayetçiyim" dedi.

MÜŞTEKİLER SANIĞIN CEZALANDIRILMASINI İSTEDİ
Duruşmaya müşteki olarak katılan maktul Onur G.'in babası T.G. (46), anne S.G. (39) ve abla T.G. ile mağdur R.Ü.'nün babası M.Ü. (37), kazayı görmediklerini, fakat sanıktan şikayetçi olduklarını söyledi. Mahkeme, olay yerinde keşif yapılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR