Mahsuni, ölüm yıldönümünde Almanya'da anıldı
Halk ozanı Aşık Mahsuni Şerif, Almanya'nın Duisburg kentinde düzenlenen 'Ozanlarımızın İzinden' programıyla anıldı.
DÜNYA , 22 Mayıs 2017 Pazartesi, 11:14
Mahsuni, ölüm yıldönümünde Almanya'da anıldı

Duisburg Alevi Toplumu'nun düzenlediği anma programında sinevizyon eşliğinde Mahsuni'nin hayatının anlatıldığı belgesel gösterildi ve sevilen eserleri seslendirildi.

Rheinhausen semtindeki 'Diomond Eventlocation' salonundaki anma programında Grup Beydağı'nın yanı sıra Talip Karabıyık ve Alişan Bulut gibi ozanlar sahne aldı. Gösterilen belgeselde Aşık Mahsuni'nin yaşam biçimi ve hayatı anlatıldı.

Dernek yöneticilerinden Nuri Doğan'ın seslendirdiği şiirin ardından bir konuşma yapan Duisburg Alevi Toplumu Eşbaşkanı Fatma Yaşar, "Mahsuni Baba başta olmak üzere tüm ozanlarımızı saygı ile anıyorum. Anıları bize ışık olacaktır. Ozanlarımızın izinden ilerleyen Talip Karabıyık, Alişan Bulut ve Duisburg Alevi Toplumunu hiç bir etkinliğinde yalnız bırakmayan Grup Beydağı bizlerle olacak. Onlara teşekkür ediyorum" dedi.

Başkanın açılış konuşması sonrası Aşık Mahzuni'nni hayatının anlatan sinevizyon belgeseli gösterildi.
'Ozanlarımızın İzinden' adı altında düzenlenen anma programında başta Aşık Mahsuni Şerif olmak üzere yakın çağımızın ozanları arasında yer alan Aşık Veysel, Aşık Daimi, Muhlis Akarsu, Neşet Ertaş, Aşık Reyhani gibi ozanların eserleri de Talip Karabıyık ve Alişan Bulut tarafından seslendirildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR