Mallarına haciz konulan Sarıgül'le ilgili Kılıçdaroğlu'ndan açıklama
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TMSF tarafından tüm mallarına haciz konulan CHP istanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül'ü aradı ve 'geçmiş olsun' dedi.
GÜNDEM , 18 Ocak 2014 Cumartesi, 11:49
Mallarına haciz konulan Sarıgül'le ilgili Kılıçdaroğlu'ndan açıklamaKılıçdaroğlu, dün akşam katıldığı bir televiyon programdında Sarıgül'ün mallarına haciz gelmesiyle ilgili olarak “Sarıgül’e bu gibi saldırılar devam edecek” dedi.

Kılıçdaroğlu, Sarıgül’ü arayarak 'geçmiş olsun' dileğinde bulunduğunu da belirtti.

SARIGÜL: SİYASİ SALDIRI

Yazılı bir açıklama yapan Mustafa Sarıgül, şunları söyledi: “Bugün TMSF tarafından banka hesaplarıma ve mal varlığıma haciz ve tedbir konulmuştur. Bu tamamen haksız ve siyasi bir saldırıdır. Benim TMSF ile herhangi bir borç ilişkim kesinlikle yoktur. Bu olay, öğrendiğim kadarı ile 1998 yılına ait ve benim dışımdaki kişilerin kredi borcu ile ilişkilendirilerek yapılmak istenen bir provakasyondur. Ben TMSF’den geçen 16 yıl içerisinde bir mektup dahi almış değilim.

Bugün avukatım vasıtası ile resmen TMSF’ye başvuru yaparak, benim borçlu olduğumu gösteren bir belge varsa örneğinin tarafıma verilmesini istedim. Ancak böyle bir belge verilemedi, çünkü böyle bir husus kesinlikle söz konusu değildir. Bu olay tamamen, devletin kurumlarının panik içerisinde siyasete alet edilmesinden ibarettir. Halkın güvenini kaybederek şahsıma yönelik bu siyasi saldırıyı yapanlar, bunun cevabını 30 Mart akşamı sandıkta mutlaka alacaktır.”
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR