Mankenin üzerindeki montu çalarken böyle yakalandı
Muğla’nın Marmaris ilçesinde bir tekstil mağazasında bir kişi mağazanın önünde bulunan cansız mankenin üzerindeki montu çaldı. Hırsızlık anı güvenlik kameraları tarafından da görüntülendi.
GÜNDEM , 18 Aralık 2013 Çarşamba, 10:13
Mankenin üzerindeki montu çalarken böyle yakalandı

Olay, Tepe Mahallesi Yeni Yol Caddesi Pektaş İş Merkezi’nde bulunan bir tekstil mağazasında yaşandı. 18-20 yaşlarında henüz kimliği tespit edilemeyen bir kişi, mağazanın önüne müşteri gibi gelerek etrafı kolaçan ettikten sonra mağazanın önündeki mankenin üstündeki montu alıp hızla uzaklaştı. Mağaza sahibi Nihal Onbaşı (43), hırsızlık olayını mankenin üstündeki montun olmadığını fark edince anladı.

Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen mağaza sahibi daha sonra polise haber verdi. Polis kamera görüntülerinden yola çıkarak hırsızlık zanlısının eşkalini belirleyip yakalamak için çalışma başlattı. Mağaza sahibi Nihal Onbaşı, “Gündüz vakti herkesin gözü önünde hırsızın montu çalmasını güvenlik kamaralarından hayretle izledik. Bu tip hırsızlıklara yaz aylarında turistlerde bile rastladığımızdan yaşamımızın bir parçası haline geldi" ifadesini kullandı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR