Marketler saat kaçta açılıyor? 18 Mayıs Pazartesi marketler açık mı?

Marketler saat kaçta açılıyor? Sorusu vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Sokağa çıkma yasağı genelgesinde marketlerin açılış ve kapanış saatleri bildirildi.

Haber Giriş Tarihi: 18.05.2020 08:52

18 Mayıs Marketler açık mı? Sorusu vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Sokağa çıkma yasağı sebebiyle bugün ve yarın belli saatler arasında vatandaşlar market alışverişi yapabilecek. İşte, İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge...

18-19 MAYIS MARKETLER AÇIK MI?

Kısıtlamanın olduğu 18 Mayıs Pazartesi ve 19 Mayıs Salı günleri marketler, bakkallar, manavlar ve kasaplar 10.00-16.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç olmak üzere) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlar hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav ve kasaplara gidip gelebilecek.

Aynı saatler arasında marketler, bakkallar, manavlar ve kasaplar evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.

16 Mayıs Cumartesi, 17 Mayıs Pazar, 18 Mayıs Pazartesi ve 19 Mayıs Salı günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacak. (Bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılabilecek.)

Kısıtlamanın olduğu günlerde vatandaşların dışarı çıkamadığı saatlerde tatlı satışı yapan iş yerleri sadece eve/adrese servis şeklinde satış yapabilecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar