Merakla beklenen Last of Us 2'den şaşırtan zam
Gerek grafikleriyle gerek yıllardır süren bir hikayeyle animasyona tadında bir oyun deneyimi sunan serinin, tutkunları hiç azımsanmayacak düzeyde. Hal böyle olunca yeni oyunda yer verilecek hikaye, karakterler ve yeni mekanlar merak konusu olmuştu. Oyun bir süredir sızdırılan, oyun içi görseller, videolar, kısa oynanışlar gibi detaylarla gündeme geliyordu. Nihayet 18 Haziran 2020 tarihinde satışa resmi olarak çıkan Last of Us 2 çıktığı andan itibaren zamlanan fiyatıyla gündeme geldi.
TEKNOLOJİ , 19 Haziran 2020 Cuma, 16:22
Merakla beklenen Last of Us 2'den şaşırtan zam

Last of Us 2 fiyatı ne kadar zamlandı?

Oyunun PlayStation Türkiye sayfasında 18 Haziran tarihinin geç saatlerinde satın alınabilir hale geldiğini görüyoruz. Oyunun ön sipariş fiyatında karşımıza 429 TL'lik bir fiyat etiketi çıkıyordu.

Resmi olarak satışa çıkmasının ardından bu rakamın kısa süre içinde 499 TL'ye yükseldiğini görüyoruz. Bunun yanında bir de oyunun deluxe sürümünün de 489 TL'den 569 TL'ye çıktığını görüyoruz. Bu ise karşımıza 70 TL'lik bir zammı çıkartmış oluyor.

Ön sipariş fiyatından oyunun satışa çıkması mantıklı değil ancak bu zammın bu kadar kısa sürede yapılması beklenmediği için oyuncular tarafından olumsuz karşılanacak gibi duruyor.

Oyunun Türkiye'de de oldukça yüksek bir kitlesi bulunuyor. Bu sebeple oyunun Türkçe dublaj seçeneği de bulunuyor. Oyunun çok başarılı grafikler, kaliteli fiziksel kontroller ve birçok detayla birlikte fiyatının hakkını vereceği de bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR