Mersin şehitleri memleketlerine uğurlandı
Mersin'in Mut ilçesinde sabah saatlerinde askerleri taşıyan yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada şehit olan 4 asker için Mut Devlet Hastanesi önünde tören düzenlendi. Aralarından Bursalı Piyade Er Samet Çaldır'ın da bulunduğu şehitlerin cenazesi memleketlerine uğurlandı.
BURSA , 27 Temmuz 2020 Pazartesi, 18:20
Mersin şehitleri memleketlerine uğurlandı

Mersin'in Mut ilçesinde sabah saatlerinde askerleri taşıyan yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada şehit olan 4 asker için Mut Devlet Hastanesi önünde tören düzenlendi.

Törene, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Mersin Valisi Ali İhsan Su, askeri erkân ve şehit yakınları katıldı.Törenin ardından Şehit Er Samet Çaldır Bursa'ya, Şehit Er Kerim Arslan Kırıkkale'ye, Şehit Er Caner Mayendağı Samsun'a ve şehit Er Mustafa Dağlı da Mersin'in Tarsus ilçesine uğurlandı.

CENAZE TÖRENİ

Şehitlerin yakınlarının da katıldığı törende Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da hazır bulundu.

Kaza sonrası bölgeye giderek inceleme yapan Akar ve beraberindeki heyet hastane ziyaretinin ardından şehitlere veda için törendeki yerini alarak ailelere destek oldu.

BURSALI ŞEHİT GERİDE 2 AYLIK HAMİLE EŞİNİ BIRAKTI

Piyade Er Samet Çaldır'ın (21) acı haberini de Bursa'da yaşayan ailesi aldı. Çaldır ailesine acı haberi, Yıldırım Kaymakamı Adem Yazıcı, Bursa Merkez Komutanı Albay Salih Vatansever ve Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz verdi. Şehidin merkez Yıldırım ilçesi Karapınar Mahallesi C239 Sokak'taki baba evine Türk bayrakları asıldı.

TARSUS'A ATEŞ DÜŞTÜ

Kazada şehit olan Er Mustafa Dağlı'nın ailesi, Mersin'in Tarsus ilçesinde yaşıyordu.

Er Mustafa Dağlı'nın şehit olduğu haberini Tarsus ilçesi Tepeköy Mahallesi'nde yaşayan ailesine İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İnanç Marım, İlçe Emniyet Müdürü Ercan Elbir ve Müftü Ali Can, verdi.

Acı haberi alan şehidin kardeşi Feyyaz Dağlı, gözyaşlarına boğuldu. Şehidin annesi Raziye ile babası Ali Dağlı'nın ise haberi alır almaz kazanın yaşandığı Mut ilçesine gittiği belirtildi. Ailenin yakınları ve komşuları, Türk bayrakları asılan şehit evine taziye ziyaretine gelmeye başladı.

SAMSUN ŞEHİDİNE AĞLIYOR

Şehit askerlerden Caner Mayendağı'nın (25) acı haberi ise Samsun'da büyük üzüntü yarattı.

Mayendağı'nın şehit olduğu haberini, İlkadım ilçesi Hürriyet Mahallesi'ndeki ailesine yetkililer verdi. Ayrı olan anne Güngör Göksert ile baba Levent Mayendağı, acı haberi alınca gözyaşlarına boğuldu. Ailenin evinin önünde ambulans hazır bekletilirken, yakınları ve komşuları taziye için eve akın etti.

Acemi birliğini tamamladıktan sonra usta birliği için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne giderken kazada şehit olan Mayendağı'nın, bekar olduğu bildirildi.

Şehidin eşi Elif Çaldır'ın 2 aylık hamile olduğu öğrenildi. Eşi Elif Çaldır, babası Zülküf Çaldır ve annesi Safiye Çaldır, gelen acı haber ile yasa boğuldu.

ŞEHİT ARSLAN, KIRIKKALE'DE DEFNEDİLECEK

Piyade Er Kerim Arslan'ın (21) acı haberi, aslen Kırıkkaleli olan ve Konya'da yaşayan ailesine verildi. Konya'nın merkez Selçuklu ilçesi Bosna Hersek Mahallesi'nde oturan aile, acı haberle yıkıldı.

Şehit Arslan'ın babası Osman Arslan'ın ise kaza haberini aldıktan sonra Mersin'e gittiği belirtildi. Türk bayrağı asılan şehit evine yakınları ve komşuları taziyeye gelmeye başladı. Şehit Arslan'ın cenazesinin ailesinin isteği üzerine memleketleri Kırıkkale'de defnedilmesi bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR