Meteoroljiden kritik son dakika uyarısı
Yoğun sis, yurtta ulaşımı olumsuz etkiliyor. İzmir'de yoğun sis nedeniyle tüm uçak seferleri iptal edildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün ve yarın için yurt genelinde yoğun sis uyarısı yaptı.
GÜNDEM , 05 Ocak 2014 Pazar, 13:15
Meteoroljiden kritik son dakika uyarısı

İzmir'de gece başlayan ve sabah etkisini artıran sis nedeniyle tüm uçak seferleri iptal edildi. İstanbul'da da gece saatlerinde yoğunlaşan sis kara ve deniz ulaşımını olumsuz etkiledi. Görüş mesafesi kısalınca sürücüler zor anlar yaşadı.Yoğun sis deniz ulaşımını da etkiledi.
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, İstanbul Boğazı'nı ''düşük görüş'' nedeniyle saat 02.30'da iki yönlü gemi trafiğine kapattı. Boğaz trafiği sabah 09.00'da tekrar açıldı. Yoğun sis nedeniyle bazı İDO seferleri de iptal edildi.

FERİBOT SEFERLERİ DURDU

Kocaeli'de de yoğun sis nedeniyle vapur ve Eskihisar Feribot İskelesi seferlerine ara verildi. Gece saatlerinde başlayan sisin sabah saatlerinde etkisini artırması nedeniyle görüş mesafesi 25 metreye kadar düştü. İzmit Körfezi'nde yoğun sis nedeniyle vapur ve feribot seferlerine ara verildi. Seferlere sisin dağılmasının ardından yeniden başlanacağı öğrenildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; "Sis hadisesinin bugün ve yarın (Pazartesi) İzmir, Ankara, İstanbul, Diyarbakır, Erzurum, Muğla, Çankırı, Ağrı, Isparta, Karabük ve Bartın illeri başta olmak üzere ülkemiz genelinde yer yer yoğun olarak etkili olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR