Meteoroloji bildirdi! Bursa'da hava durumu...
Meteoroloji Bursa için 14 Şubat 2020 Cuma günü hava tahmin raporunu açıkladı. Bursa haftanın son iş gününde sabah saatlerinden itibaren bulutlu ve güneşli bir havanın etkisinde olurken, öğleden sonra ise çok bulutlu, akşam saatlerinde ise yer yer yağışlı olacak.
BURSA , 14 Şubat 2020 Cuma, 09:00
Meteoroloji bildirdi! Bursa'da hava durumu...

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre, Bursa'yı haftanın son iş gününde sabah saatlerinde bulutlu ve az güneşli bir hava beklerken, öğle saatlerinden sonra ise şehrin bazı bölgelerinde yer yer yağış geçişleri görülecek.

Bursa'da Sevgililer Günü'nde hava sıcaklığının sabah saatlerinde 7 derece civarında olacağını bildiren yetkililer, öğleden sonra ise sıcaklığın 17 dereceye kadar yükseleceğini belirtti.

Özellikle yağışın akşam saatlerinden itibaren şiddetini artıracağı tahmin edilirken, Cumartesi ve Pazar günleri de yağış bekleniyor.

Bursalılar hafta sonunun ilk gününe de yağışlı bir havayla uyanacak, sıcaklık ise gün içerisinde en yüksek 14 derece olacak.

Bursa'da pazar günü de yağış bekleniyor, sıcaklık ise 13 derece civarında seyredecek.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (14 ŞUBAT 2020)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

YURTTA CUMA GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Uşak, Antalya, Sivas, Samsun, Ordu, Tunceli, Elazığ ve Bingöl çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılar ile Uşak çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli, Akdeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KAR ERİMELERİNE DİKKAT! Doğu Karadeniz Bölgesinin 500 metre altında yüksekliğe sahip yerlerinde kar erimeleri beklenmektedir. Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'in yüksek kesimlerinde kar yağışlarının, kıyı kesimlerde yağmur ve kar erimelerinin oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerinde çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE 1°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL 5°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

KIRKLARELİ 1°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

KOCAELİ 3°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Muğla çevreleri ile yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Kıyı Ege ve Uşak çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DENİZLİ 4°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR 8°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

KÜTAHYA -6°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

MUĞLA 6°C, 12°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Antalya'nın batı ilçelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 4°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 9°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) batı ilçeleri hafif sağanak yağışlı

HATAY -1°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

ISPARTA -3°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Sivas çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA -4°C, 8°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu

ESKİŞEHİR -7°C, 7°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu

KAYSERİ -8°C, 2°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu

SİVAS -12°C, -5°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU -7°C, 7°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu

DÜZCE -2°C, 11°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu

KASTAMONU -8°C, 7°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK 2°C, 14°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun ve Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimler ile Artvin il genelinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA -2°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

SAMSUN 3°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı

TOKAT -7°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON 3°C, 9°C

Çok bulutlu, gece saatlerine kadar yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu ile Tunceli, Elazığ ve Bingöl çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM -13°C, -4°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinde kar yağışlı

KARS -15°C, -4°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinde kar yağışlı

MALATYA -8°C, -1°C

Çok bulutlu

VAN -9°C, -4°C

Çok bulutlu, kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR -6°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu

GAZİANTEP -4°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu

SİİRT -5°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu

ŞANLIURFA -3°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz, Güney Ege ve Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, doğusu aralıklı yağmurlu; Rüzgâr: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 4 ila 6 (40-60 km/sa), doğusu ilk saatlerde batıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), sabah saatlerinden itibaren doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), sabah saatlerinde doğusu güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Orta ve Doğu Karadeniz yer yer 3,0m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgâr: Güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinden itibaren batısı yağmurlu; Rüzgâr: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğudan, sabah saatlerinde güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), sabah saatlerinden itibaren güneyi güneydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyinde 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Batı Akdeniz'in batısı aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), öğle saatlerinden sonra 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), doğusu 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, yer yer 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, sabah saatlerine kadar kar yağışlı; Rüzgâr: Batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle saatlerinden sonra doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR