Meteoroloji Bursa için tahmin değiştirdi! Bayramda hava durumu...
Bursa'da bayramda yağışın olacağını öngören Meteoroloji tahmin değiştirdi. Buna göre Bursa'da bayramın 1. günü sağanak yağış beklenmiyor.
BURSA , 04 Haziran 2019 Salı, 10:47
Meteoroloji Bursa için tahmin değiştirdi! Bayramda hava durumu...

Daha önce yapılan tahminlerde Bursa'da bayramın yer yer bazı bölgelerde sağanak yağışlı geçeceğini açıklayan Meteoroloji tahmin değiştirdi.

Bursa'da bayramın 1. günü (BUGÜN) hava sıcaklığının en yüksek 29 dereceye kadar çıkması beklenirken, parçalı bulutlu bir gökyüzü Bursalıları bekliyor. Meteoroloji'nin tahminlerine göre Bursa'da gün içerisinde yağış görülmeyecek.

Bayramın 2. günü bazı bölgelerde az yağışın görüleceğini belirten yetkililer, hava sıcaklığının 28 derece olacağını açıkladı.

Bursa'da bayramın son günü ise hava sıcaklığı yeniden yükselişe geçiyor ve gün içerisinde herhangi bir yağış beklenmiyor.

SAATLİK TAHMİN (04.06.2019)

5 GÜNLÜK TAHMİN (04.06.2019-08.06.2019)

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve batısı, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Ordu, Giresun, Çankırı, Kayseri ve Sivas çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz'de yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

YURTTA HAVA DURUMU

BURSA °C, 29°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

ÇANAKKALE °C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR