Meteoroloji'den Bursa tahmini! (27 Şubat 2020 Bursa'da hava durumu nasıl?)
Meteoroloji Bursa için 27 Şubat 2020 Perşembe günü hava tahmin raporunu bildirdi. Bursa'da sabah saatlerinde etkili olan şiddetli lodos öğle saatlerinde yerini yer yer yağış geçişlerine bırakacak. Sıcaklık ise gün içerisinde 22 dereceye kadar yükseliyor.
BURSA , 27 Şubat 2020 Perşembe, 08:44
Meteoroloji'den Bursa tahmini! (27 Şubat 2020 Bursa'da hava durumu nasıl?)

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre, Bursa'da dün etkili olmaya başlayan lodos, bugün de sabah saatlerinde saatte 27 km/sa hızında yüzünü göstermeye devam ediyor.

Gece ve sabah saatlerinde 16 derece civarında dolaşan sıcaklık gün içerisinde 22 dereceye kadar tırmanacak ancak özellikle öğleden sonra etkili olan lodosla birlikte sağanak yağış yüzünü gösterecek.

Olumsuz hava koşulları sebebiyle Bursa'da BUDO, İDO ve teleferik seferleri de iptal edildi.

Yağışın etkisini geceye kadar göstermesi tahmin edilirken, haftanın son iş gününde Bursa'da yağış öngörülmüyor.

CUMA YAĞIŞ YOK, CUMARTESİ YAĞIŞ VAR

Bugün etkili olacak yağmurla birlikte düşüşe geçecek olan hava sıcaklığı yarın da düşüşte olacak. Sıcaklık Cuma günü 15 dereceye kadar geriliyor. Cumartesi günü Bursa'da yine yerel olmak üzere yağış bekleniyor. Hava sıcaklığı gün içerisinde 12 derecelere kadar düşüyor.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (27 ŞUBAT 2020)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

YURTTA HAVA DURUMU NASIL?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz ile Mersin, Adana ve Çorum çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Güney Ege kıyıları ile Batı Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, batı kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Karadeniz'in iç ve yüksek kesimlerinde fırtına(50-80 km/sa), Marmara ile Ege'de kuvvetli fırtına (70-100 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Karadeniz'in iç ve yüksek kesimlerinde fırtına (50-80 km/sa), Marmara ile Ege'de kuvvetli fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve doğusu ile Doğu Karadeniz Bölgesinde eğimi fazla dik yamaçlarda çığ düşmesi riski bulunduğundan ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli fırtına şeklinde (70-100 km/sa) esmesi bekleniyor.

EDİRNE °C, 17°C

Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 18°C

Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 16°C

Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 22°C

Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

EGE

Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, Güney Ege kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli fırtına şeklinde (60-100 km/sa) esmesi bekleniyor.

DENİZLİ °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

İZMİR °C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KÜTAHYA °C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

MANİSA °C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz ile Adana ve Mersin çevrelerinin sağanak, Batı Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına şeklinde (50-80 km/sa) esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu

ISPARTA °C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzeybatı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; batı kesimlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/sa) esmesi bekleniyor.

ANKARA °C, 13°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde kuzey ilçeleri, gece saatlerinde il geneli yağmur ve sağanak yağışlı

ÇANKIRI °C, 15°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 18°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

KAYSERİ °C, 14°C

Parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/sa) esmesi bekleniyor.

BOLU °C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

ZONGULDAK °C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Çorum çevrelerinin akşam saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; iç ve yüksek kesimlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/sa) esmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in eğimi fazla dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA °C, 20°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

SAMSUN °C, 21°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

TOKAT °C, 18°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

TRABZON °C, 19°C

Parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı, yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM °C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

KARS °C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu

MALATYA °C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

VAN °C, 4°C

Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP °C, 15°C

Parçalı bulutlu

SİİRT °C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

ŞANLIURFA °C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz'in batısı, Marmara ile Kuzey ve Orta Ege'de fırtına, Batı Karadeniz'in doğusunda fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatı, gece saatlerinde batısı kuzeybatıdan doğusu 4 ila 6 (30-50 km/sa) zamanla 7 (60 km/sa), batısı 6 ila 8 (60-75 km/sa), zamanla 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğu, batısı ile zamanla geneli güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Batı Karadeniz'in doğusunda 2,0 ila 3,0m, batısında 3,0 ila 4,0m, Görüş; İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Güney ve güneybatı, zamanla batısında kuzeybatıdan 6 ila 8 (60-75 km/sa), zamanla 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, zamanla 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

EGE

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege'de güney ve güneybatı, zamanla kuzeybatıdan 6 ila 8 (60-75 km/sa), zamanla 4 ila 6 (30-50 km/sa) Güney Ege'de güney ve güneydoğu, zamanla kuzeybatıdan güneyi 5 ila 7 (40-60 km/sa), zamanla 4 ila 6 (30-50 km/sa), kuzeyi 6 ila 8 (60-75 km/sa), zamanla 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Kuzey ve Orta Ege'de 3,0 ila 4,0m, zamanla geneli 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), zamanla 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Akdeniz'de güney ve güneydoğu, batısı kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında zamanla 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğu, zaman zaman güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR