Meteoroloji'den Bursa uyarısı!
Meteoroloji'den 23 Aralık Pazartesi günü beklenen hava durumuna ilişkin yapılan son tahminlere göre sıcaklıklar 4 dereceye kadar azalırken yurdumuz kuvvetli ve şiddetli yağışların etkisi altına giriyor. Yağışların; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz'de sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Aydın, Muğla, Mersin ve Adana çevreleri ile Antalya'nın doğu ilçelerinde ise şiddetli olması bekleniyor. Bursa'da da yağışlı hava etkisini gösterecek.
BURSA , 23 Aralık 2019 Pazartesi, 09:48
Meteoroloji'den Bursa uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz (Sinop hariç) ile Çorum ve Amasya çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Güney ve Kıyı Ege, Batı Akdeniz, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batı kıyıları, Manisa,Denizli, Burdur, Isparta ve Karaman çevreleri ile Konya'nın güney kesimlerinde kuvvetli (30-60 kg/m2), Aydın, Muğla, Mersin ve Adana çevreleri ile Antalya'nın doğu ilçelerinde şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güneyli yönlerden Marmara, Ege, İç Anadolu ile Karadeniz ve Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına (60-90 km/saat), yüksek ve dağlık kesimlerinde kuvvetli fırtına şeklinde (100 km / saat üzeri) esmesi bekleniyor.

BURSA'DA YAĞIŞ VAR

Bursa'da hava sabah saatlerinde hafif yağışlı olacakken öğle saatleri itibariyle yağış şiddetini biraz daha arttıracak. Hava sıcaklığı ise 10 ila 18 derece arasında değişecek.

BURSA'DA SAATLİK HAVA DURUMU RAPORU:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR