Meteoroloji'den Bursa yağış uyarısı! (18 Haziran 2020 Bursa'da hava durumu nasıl?)
Meteoroloji Bursa için 18 Haziran 2020 Perşembe günü hava tahmin raporunu bildirdi. Bursa bütünden itibaren kuvvetli sağanak yağışın etkisi altına giriyor. Hava sıcaklığı gün içerisinde en yüksek 28 dereceye kadar yükselecek.
BURSA , 18 Haziran 2020 Perşembe, 09:25
Meteoroloji'den Bursa yağış uyarısı! (18 Haziran 2020 Bursa'da hava durumu nasıl?)

Meteorolojiden alınan bilgilere göre, Bursa bugünden itibaren kuvvetli sağanak yağışın etkisi altına giriyor.

Sabah saatlerinde şehir merkezinde görülmeyen ancak diğer ilçelerde yer yer etkisini gösteren sağanak yağış gün boyu Bursa'da etkili olmayı sürdürecek.

Hava sıcaklığı gün içerisinde en yüksek 28 derece olurken, yağış önümüzdeki günlerde de devam edecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, bugün görülecek gök gürültülü sağanakların, Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa, Yalova) ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde (Bolu, Karabük, Kastamonu, Düzce, Bartın, Amasya, Tokat ve Çorum) yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ile dolu hadisesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem taşıyor.

PAZARTESİYE KADAR YAĞIŞ

Meteoroloji yetkilileri, Bursa'yı hafta başına kadar yağışlı bir hava beklediğini, yağışların yer yer geçişli olarak etkili olacağını bildirdi.

Hava sıcaklığında ise büyük bir değişim öngörmeyen yetkililer, termometrelerin 26-28 derece bandında seyredeceğini belirtti.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (18 HAZİRAN 2020)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR