MGK toplantısı sonrası yazılı açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki MGK toplantısı 2,5 saat sürdü. Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada ''Zorbalığa karşı Libya halkının yanında olmayı sürdüreceğiz. Ermenistan'ın barışı bozan saldırganlığını şiddetle kınıyoruz'' denildi.
GÜNDEM , 22 Temmuz 2020 Çarşamba, 18:03
MGK toplantısı sonrası yazılı açıklama

Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Beştepe'deki toplantı 2,5 saat sürdü. Toplantı sonrası yazılı açıklama yapıldı.

Yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

TERÖRLE MÜCADELE VURGUSU

''Sınır ötesindeki terörist unsurlara karşı mücadelenin uluslararası hukuktan doğan haklar çerçevesinde sürdürüleceği ifade edildi.

AZERBAYCAN-ERMENİSTAN GERGİNLİĞİ

Azerbaycan topraklarındaki gayrimeşru işgalini yıllardır sürdüren Ermenistan'ın barışı bozan ve uluslararası hukuku hiçe sayan saldırganlığı şiddetle kınanmıştır. Ermenistan'ın mütecaviz tutumu sonlandırması ve işgal altında tuttuğu Azerbaycan topraklarını terk etmesi gerektiği, Türk milletinin, kardeş Azerbaycan'ın haklı davasında alacağı her türlü karara sahip çıkacağı hatırlatılmıştır.

KIBRIS MESELESİ

Kıbrıs'taki Türk toplumunun mevcudiyeti ile haklarını görmezden gelen ülkelerin ve aktörlerin, Ada'da barış ve istikrar ortamına zarar verebilecek girişimlerine hiçbir suretle müsaade edilmeyeceğinin altı çizilmiş, Doğu Akdeniz'de uluslararası hukuktan kaynaklanan hak, alaka ve menfaatlerimizin korunması konusundaki kati kararlılığımız vurgulanmıştır.''

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR