MHP'de deprem! 'Barajı geçemez' demişti
"MHP barajın altında kalabilir" diyen 24. Dönem Iğdır Milletvekili Sinan Oğan partiden ihraç edildi.
GÜNDEM , 26 Ağustos 2015 Çarşamba, 12:05
MHP'de deprem! 'Barajı geçemez' demişti
MHP'den konu ile ilgili yapılan açıklamada, Parti tüzüğünün 4, 11,47, 74/2, 73/5,78/4-(c),(e), 80. Maddeleri uyarınca MHP Iğdır İline kayıtlı üye Sinan Oğan'ın parti üyeliğinden "Kesin Çıkarma" cezası ile cezalandırılmasına Merkez Disiplin Kurulu'nda oybirliği ile karar
verildi.

Son seçimde aday gösterilmeyen Sinan Oğan, parti disiplinine aykırıaçıklamaları nedeniyle disipline sevk edilmişti.

SİNAN OĞAN NE DEMİŞTİ?

İşte MHP lideri Bahçeli’nin 7 Haziran’da aday yapmadığı Sinan Oğan’ın öngörüleri:

-  Toplumu algılar yönetiyor. Bugün var olan algı, MHP’nin bir çok şeye karşı olduğu ve süreci doğru yönetemediği şeklinde. Bu da seçim sonuçlarını doğrudan etkileyebilecek bir durum...

-  AKP doğrudan MHP’ye oynuyor. Herkes biliyorki AKP ne kadar uğraşırsa uğraşsın HDP’den bir puan alır, onun tekabül ettiği milletvekili sayısı da çok kayda değer değil. Ama kritik illerde MHP’ye oynadığı takdirde sonuç değişir.

-  CHP’nin hedefinde bir kısım MHP oyları var. Koalisyon hükümeti kurma sürecinde bunun alt yapısını yaptı. Şimdi de bunun üzerine kurguluyor propagandasını.

-  PKK’nın eylemleri doğuda HDP’ye yarar. Çatışma devam ederse polisin rahat gezemediği bir sokakta seçmeni geçtim, aday gezebilir mi? Batıda radikal HDP’lilerin saflarını sıklaştırır, AKP’ye kızıp oy verenler açısından ise tersi olabilir. İkisi harmanladığında da HDP 10’un üstünde ama 13’ün altında olur. Bu da HDP’nin milletvekili sayısını etkilemez, ancak MHP’yi etkiler.

-  MHP’nin işi zor ama bir o kadar da kolay. MHP ve diğerleri şeklinde bir ayrıştırmayı gerçekleştirirse, ki bu büyük bir enerji, ciddi bir strateji ve kadrolar gerektiriyor. Bunu başarabilirse yani 1999’daki sürprizi yakalayabilir. Ama yapamazsa da 2002’ deki hezimeti yaşayabilir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR