MHP'de muhaliflerden flaş açıklama! 11 Temmuz'da...
MHP'de muhalifler, kurultay çıkmazının çözümü için yol haritası belirlemek üzere bir araya geldi. Toplantı sonrası yapılan ortak açıklamada muhaliflerin 11 Temmuz'da yeniden bir araya gelineceği bildirildi.
GÜNDEM , 02 Temmuz 2016 Cumartesi, 16:02
MHP'de muhaliflerden flaş açıklama! 11 Temmuz'da...
MHP'de kurultay çıkmazı devam ediyor. Muhalifler, 10 Temmuz’da düzenlenecek kurultaya YSK'dan vize çıkmaması üzerine yeni bir yol haritası arıyor. Bu nedenle Sinan Oğan, Koray Aydın, Meral Akşener ve Ümit Özdağ, bir otelde bir araya geldi.
Toplantı sonrası ortak bir açıklama yapıldı.

Hukuk mücadelesinin devam edeceği belirtilen açıklamada, "Karşılıklı güven içinde hareket edeceğiz. 11 Temmuz'da yeniden bir araya geleceğiz" ifadesi kullanıldı. 

"BEŞİNCİ PARTİ" AÇIKLAMASI

Sinan Oğan ise toplantı öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bizim bütün  çabamız, bütün gayretimiz kasım ayında AKP'nin erken bir seçimle Milliyetçi Hareket Partisi'ni hazırlıksız yakalamasını engellemektir. Bu sebeple de neyin pahasına olursa olsun bu kurultayın yapılacağından kimse şüphe etmesin. Hiç kimse koltuğunda 2018'e kadar rahat oturamayacak" değerlendirmesinde bulundu. 

Gazetecilerin, "Beşinci parti" iddialarını sorması üzerine Oğan, "Buralardan beşinci parti çıkmaz. Buralardan Milliyetçi Hareket Partisinin kurultayını yapması ve bir genel başkan seçmesi çıkar, onun dışında bir şey çıkmaz" diye konuştu. 

Koray Aydın ise, "Yeni plan, yeni yol haritasını mı konuşacaksınız?" sorusuna, "Değerlendirme yapacağız. İleriye dönük işlemle ilgili bir görüşme yapmayacağız" karşılığını verdi. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşme sonrası, açıklama yapılması bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR