MHP'den Çankaya'ya Alevi aday
MHP lideri Devlet Bahçeli, yıllardır CHP'nin Kalesi olarak bilinen Çankaya’dan Alevi bir ismi aday gösterdi.
GÜNDEM , 12 Ocak 2014 Pazar, 10:38
MHP'den Çankaya'ya Alevi aday

 Son genel seçimlerde memleketi Amasya’dan milletvekili adayı olan Sadık Aslan, Ankara’nın en renkli adaylarından biri oldu. Çankaya’yı kapı kapı gezen Aslan, Alevi kesimin de desteğini bekliyor. İki üniversite mezunu olun ve halen Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü’nde yüksek lisansa devam eden Aslan, “Çok iyi Semah dönerim” ifadesinin kullanıyor. CHP’nin kalesi Çankaya’da iddialı olduğunu belirten Aslan, “Alevi kimliğiniz MHP’de sıkıntı yarattı mı?” sorusunu ise şöyle yanıtlıyor:
 
‘MHP Aleviliği kucaklar’
 
“Kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil. Ben 13 yaşından beri MHP’liyim. O tarihten bu yana da partimden hep destek ve sevgi gördüm. MHP Türk dünyasını tümüyle kucaklama iddiası olan bir partidir. Türklüğün özüyle, sözüyle en önemli unsurlarından Aleviliği de öyle kucaklarlar. MHP’nin Alevilere karşı tutuculuğu asla yoktur.”
 
‘Kalemiz deyip yattılar’
 
Alevi olmasının adaylığında büyük avantaj olduğunu da belirten Aslan, CHP’ye yönelik “Yıllarca ‘kalemiz ‘deyip yattılar. Çankaya’yı yokluğa mahkum ettiler” dedi. Amasya’daki adaylığında Alevilerin desteğini alarak partisinin oylarını yüzde 30 artırdığını belirten Aslan, “Çankaya’da da aynı durumun yaşanacağını düşünüyorum. Vatandaşın teveccühü büyük” diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR