MHP'lilerden İDO'ya bayraklı baskın
MHP'nin Bursa'daki mitingi sonrasında İDO'nun seferlerini durduğunu iddia eden partililer binalara zarar verdi. MHP'li grup İDO bayrağını indirip, MHP bayrağı astı.
BURSA , 24 Mart 2013 Pazar, 12:25
MHP'lilerden İDO'ya bayraklı baskın

Bursa'da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de katıldığı 'Kuruluş Mitingi' sonrasında İstanbul'a geçmek için Yalova'daki Topçular İskelesi'ne giden 4 otobüs içerisindeki yaklaşık 200 MHP'li, İDO iskelesindeki yoğunluk nedeniyle arabalı vapur seferlerinin durdurulduğunu iddia etti.

Otobüslerinden inen partililer önce iskeledeki güvenlikle tartıştı, ardından da istif alanına girerek kuledeki Türk Bayrağı'nın asılı olduğu sancağın yanındaki İDO bayrağını yırttı. Partililer, İDO bayrağı yerine MHP bayrağı astı.

Olayda kuledeki bazı camlar kırılırken, kalabalık, olay yerine sevk edilen jandarma ve polis ekiplerinin müdahalesiyle otobüslerine bindirildi. 4 otobüs, arabalı vapur ile Eskihisar'a geçti.

Olayla ilgili olarak herhangi bir gözaltının olmadığı öğrenilirken, İDO yetkilileri, sancağa asılan MHP bayrağını indirip, yeniden kendi bayraklarını astı. Bu arada Topçular-Eskihisar hattında bir süre araç yoğunluğu yaşandı.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR