'Michael Scofield'a otizm teşhisi konuldu
Prison Break dizisiyle dünya çapında adını duyuran oyuncu Wentworth Miller, kendisine otizm teşhisi konulduğunu söyleyerek, "Bu, değiştirebileceğim bir şey değil" dedi.
DÜNYA , 28 Temmuz 2021 Çarşamba, 13:17
'Michael Scofield'a otizm teşhisi konuldu

Prison Break'te Michael Scofield isimli karakteri canlandıran oyuncu Wentworth Miller, kendisine yetişkin otizmi tanısı konduğunu açıkladı.

Instagram'dan açıklama yapan Miller, "Bu, değiştireceğim bir şey değil. Otizmli olmak kim olduğum meselesinin merkezinde yer alıyor. Başardığım / dile getirdiğim her şeyin" dedi.

Instagram paylaşımında herhangi bir fotoğraf paylaşmayan, beyaz zemin üzerine açıklama yapan Miller, "Gayri resmi otizm teşhisimi aldığımdan bu yana bir yıl oldu. Kendi kendine teşhisten önce. Bunu resmi bir teşhis takip etti. Güncellenmesi gereken uzun, kusurlu bir süreçti" dedi.

"ŞOKE EDİCİ AMA SÜRPRİZ DEĞİL"

Amerikalı oyuncu, tanı almanın pek çok kişinin hoşlanmadığı bir ayrıcalık olduğunu bildiğini ve teşhisin şoke edici olduğunu ancak sürpriz olmadığını yazdı.

"Otizm hakkında yeterince bilgim yok. Bilinecek çok şey var" diye yazan Miller, "Şu anda çalışmalarım anlayışımı geliştiriyor gibi görünüyor. 50 yıllık yaşanmış deneyimi yeni bir mercekle yeniden incelemek gerekiyor" yorumunu yaptı.

Miller ayrıca şunları söyledi:

"Odada birdenbire beliren yüksek sesli, bilgisiz bir ses olma riskini almak istemiyorum. Otizmli topluluk (bunu biliyorum) tarihsel olarak konuşuldu. Fazlası zarar verir. Sadece elimi kaldırıp 'buradayım' diyorum. Farkına varan olmuştur."

TEŞEKKÜR ETTİ

Miller, "Bilinçli veya bilinçsiz olarak yıllar içinde bana fazladan lütufta bulunan ya da alan veren, onlar için anlamlı olsun ya da olmasın, dünyada benim için anlamlı olan bir şekilde hareket etmeme izin veren" şeklinde özetlediği hayatındaki insanlara da teşekkür etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR